Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

10. 10. 2019 1 min. čtení Aktuality

Získat ocenění IIHS Top Safety Pick se jen tak nějakému vozu nepodaří. Kritéria jsou velice přísná a i když auto projde úspěšně všemi crash testy, může mu absolutorium utéct.

Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

Světla jsou propadákem

Své o tom vědí ve Volkswagenu. Jejich model Arteon prošel sice na výbornou, ale pak došlo na světla... Ta dostala nejhorší možné hodnocení ze všech, tedy "Poor". Tento výraz se dá přeložit jako "špatný" nebo "ubohý".

Také čtěte

Volkswagen ID.3 má velký problém. Stále není ani zdaleka hotový software

První elektromobil od Volkswagenu se postupem času stává pro automobilku tak trochu noční můrou. Poté, co bylo jeho uvedení na t…

29. 3. 2020 Aktuality

Bez světel kýžené hodnocení nebude

A protože i světla mají samozřejmě vliv na bezpečnost vozu, nemohl Volkswagen Arteon dostat kýžené hodnocení. Na druhou stranu, ve všech ostatních aspektech uspěl. Bezpečnostní systémy byly ohodnoceny skvěle, vůz dokázal sám předejít kolizi v rychlosti 12 i 25 mil za hodinu (25 a 40 km/h).

Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

V čem konkrétně tedy světla selhala? Klasické "potkávačky" nadměrně oslňují. To je samozřejmě něco, co by světla dělat neměla. Sice to přímo neohrožuje posádku samotného Arteonu, ale sekundárně to může způsobit nehodu. Bohužel, i takové detaily ovlivňují bezpečnost na silnicích a je dobře, že se na ně IIHS zaměřuje.

Zdroj médií: volkswagen, iihs

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?