Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

10. 10. 2019 1 min. čtení Aktuality Volkswagen

Získat ocenění IIHS Top Safety Pick se jen tak nějakému vozu nepodaří. Kritéria jsou velice přísná a i když auto projde úspěšně všemi crash testy, může mu absolutorium utéct.

Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

Světla jsou propadákem

Své o tom vědí ve Volkswagenu. Jejich model Arteon prošel sice na výbornou, ale pak došlo na světla... Ta dostala nejhorší možné hodnocení ze všech, tedy "Poor". Tento výraz se dá přeložit jako "špatný" nebo "ubohý".

Bez světel kýžené hodnocení nebude

A protože i světla mají samozřejmě vliv na bezpečnost vozu, nemohl Volkswagen Arteon dostat kýžené hodnocení. Na druhou stranu, ve všech ostatních aspektech uspěl. Bezpečnostní systémy byly ohodnoceny skvěle, vůz dokázal sám předejít kolizi v rychlosti 12 i 25 mil za hodinu (25 a 40 km/h).

Volkswagen Arteon selhal v testech IIHS v jedné disciplíně

V čem konkrétně tedy světla selhala? Klasické "potkávačky" nadměrně oslňují. To je samozřejmě něco, co by světla dělat neměla. Sice to přímo neohrožuje posádku samotného Arteonu, ale sekundárně to může způsobit nehodu. Bohužel, i takové detaily ovlivňují bezpečnost na silnicích a je dobře, že se na ně IIHS zaměřuje.

Zdroj médií: volkswagen, iihs
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články