Volkswagen dá na své elektromobily 8 let záruku na baterii

18. 6. 2019 1 min. čtení Aktuality

Ať se vám to líbí nebo ne, elektromobily si pomalu vybojovávají své místo v prodejích nových vozů. Největším strašákem pro zájemce je ovšem životnost baterie.

8 leet na záruku baterie? To je výhoda Volkswagen

Jak je to s akumulátory u Volkswagenu?

S akumulátory se to má jednoduše tak, že stárnou. Pomalu, ale jistě ztrácejí kapacitu a tím se i omezuje dojezd samotného elektromobilu. Jestli máte strach, že to bude jako s bateriemi většiny telefonů, které jsou po třech letech prakticky na hraně použitelnosti, tak vás Volkswagen utvrdí o pravém opaku.

Model ID.3 se pomalu chystá do prodeje poté, co ho VW s velkou slávou představil. A protože jsou patrně v automobilce o kvalitách svého vozu přesvědčeni, tak si troufnou dát na baterii záruku 8 let nebo 160 000 ujetých kilometrů, po kterých by měla stále mít alespoň 70 % své původní kapacity. Praxe s elektromobily ukázala, že většina moderních baterií s takovou výdrží nemá problém. Naopak, nechají si líbit i daleko víc.

Jak vypadají odhady Volkswagenu?

Automobilka uvedla, že dle jejích odhadů se 50 % dobíjení bude odehrávat z domácí zásuvky, 20 % proběhne na pracovišti, 25 % na veřejných dobíjecích stanicích a 5 % na stanicích u dálnic. Dobíjecí výkon bude až 125 kW, což je velice slušná hodnota, která slibuje skutečně rychlé doplnění energie. Za 30 minut se tak doplní dostatek energie na ujetí 260 kilometrů (dle WLTP normy).

Zdroj médií: volkswagen.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?