Nový Volkswagen Golf přijde v říjnu, elektrická verze nebude

3. 5. 2019 2 min. čtení Aktuality

Snad nejznámější vůz ze současné produkce koncernu, Volkswagen Golf, přijde na podzim. Bude to již osmá generace tohoto populárního auta.

Testování nového automobilu Volkswagen Golf

Bude i verze Variant?

Klasický hatchback možná doplní i verze Variant, ale zatím to není jisté. Dost možná ani Volkswagen sám ještě neví, zda-li kombík představí nebo ne. Jistá je však varianta s hybridním pohonem GTE a dále dvě sportovně laděné verze GTI a R. Čistě elektrický Golf nepřijde, jeho náhradou se má stát model I.D. Stejně tak se asi nedočkáme provedení s třídveřovou karoserií.

Nejznámější vůz současné produkce koncernu - Volkswagen Golf

Po stránce designu nelze očekávat žádné výrazné změny. Golf je klasika a stálice nabídky, která si nemůže dovolit nic jiného, než postupnou evoluci. Dostupné snímky každopádně ukazují, že přední část by ztratila něco ze své mohutnosti a celý vůz působí o malinko svěžeji.

Testování nového automobilu Volkswagen Golf

Základní výbava bude rozsáhlá

V základní výbavě budou LED světlomety, digitální přístrojovka a panel infotainmentu bude mít úhlopříčku 8,25". Trošku překvapením je, že si nový Golf bude umět stahovat aktualizace softwaru díky mobilnímu připojení.

Představení se mělo odehrát už v září, na říjen bylo posunuto z důvodu problému se softwarem automobilu. Výrobu by měl Volkswagen stihnout zahájit do konce třetího čtvrtletí tohoto roku.

Nejznámější vůz současné produkce koncernu - Volkswagen Golf

Fotografie: autoexpress.co.uk

Zdroj médií: autoexpress.co.uk
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?