Nový Volkswagen Golf přijde v říjnu, elektrická verze nebude

3. 5. 2019 1 min. čtení Aktuality

Snad nejznámější vůz ze současné produkce koncernu, Volkswagen Golf, přijde na podzim. Bude to již osmá generace tohoto populárního auta.

Testování nového automobilu Volkswagen Golf

Klasický hatchback možná doplní i verze Variant, ale zatím to není jisté. Dost možná ani Volkswagen sám ještě neví, zda-li kombík představí nebo ne. Jistá je však varianta s hybridním pohonem GTE a dále dvě sportovně laděné verze GTI a R. Čistě elektrický Golf nepřijde, jeho náhradou se má stát model I.D. Stejně tak se asi nedočkáme provedení s třídveřovou karoserií.

Nejznámější vůz současné produkce koncernu - Volkswagen Golf

Po stránce designu nelze očekávat žádné výrazné změny. Golf je klasika a stálice nabídky, která si nemůže dovolit nic jiného, než postupnou evoluci. Dostupné snímky každopádně ukazují, že přední část by ztratila něco ze své mohutnosti a celý vůz působí o malinko svěžeji.

Testování nového automobilu Volkswagen Golf

V základní výbavě budou LED světlomety, digitální přístrojovka a panel infotainmentu bude mít úhlopříčku 8,25". Trošku překvapením je, že si nový Golf bude umět stahovat aktualizace softwaru díky mobilnímu připojení.

Představení se mělo odehrát už v září, na říjen bylo posunuto z důvodu problému se softwarem automobilu. Výrobu by měl Volkswagen stihnout zahájit do konce třetího čtvrtletí tohoto roku.

Nejznámější vůz současné produkce koncernu - Volkswagen Golf

Fotografie: autoexpress.co.uk

Podobné články