Volkswagen v Evropě vybuduje 36 000 nových nabíječek

10. 6. 2019 1 min. čtení Aktuality Nabíjecí stanice Rádce motoristy

V poslední době koncern masivně tlačí elektromobilitu. Že to myslí vážně, dokazuje i snaha nejen prodávat auta na baterie, ale i mohutně investovat do potřebné infrastruktury.

Až 36 000 nových nabíječek na elektromobily od koncernu Volkswagen

36 tisíc nabíjecích stanic do roku 2025

V poslední tiskové zprávě automobilky se praví, že do roku 2025 by Volkswagen rád vybudoval po celé Evropě 36 000 nabíjecích stanic pro elektromobily. Z tohoto dost vysokého čísla by samotný VW zajistil 11 000, zbytek pak patrně ostatní značky, které pod koncern spadají.

Důležitá je v tomto směru i divize Elli (Electric Life) a nabíjecí služba We Charge, která taktéž spadá pod Volkswagen. Do budoucna  automobilka odhaduje, že 70 % všech nabíjení elektromobilů se bude odehrávat buď doma nebo v práci. A právě Elli má do roku 2020 přijít s nabídkou kompletních řešení pro dobíjení. Od cenově dostupných wallboxů a jejich montáže, až po tarify, které budou odpovídat potřebám zákazníků. 

Zdroj médií: volkswagen.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články