Škoda otevřela nové centrum pro stavbu prototypů

19. 1. 2021 1 min. čtení Aktuality Škoda

Testovat a montovat prototypy je jedna z nutností vývoje nových vozů nebo jejich evolucí. V Mladé Boleslavi se otevřela nová budova, kde je možné doslova pod jednou střechou realizovat celý výrobní cyklus prototypu nebo zkušebního auta.

Škoda

I v dnešní době pokročilých simulací je samozřejmě role zkoušek s fyzickými prototypy nezastupitelná. Velkou míru jich tvoří testy elektroniky, asistenčních systémů a komunikace mezi palubními jednotkami. Zjednodušeně - abyste si kvůli nějaké chybě v návrhu třeba pootočením spínače světel zároveň nestáhli okénko a nezapnuli spolujezdci vyhřívání sedačky.

Nová budova má tři patra, takže prototypy absolvují přesuny jen na malé vzdálenosti. Pod jednou střechou je sklad dílů, výrobna karoserií, lakovna a montáž. Mezi patry jsou prototypy přepravovány výtahy. Produkce může díky zvýšení podílu automatizace dosáhnout až deseti karoserií za týden. Součástí nového centra je i vybavení pro virtuální realitu a 13 zasedacích místností.

Zdroj médií: Škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články