Rozdělení a zaměření autoškol

21. 2. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Autoškola je věc, kterou už má spousta z nás za sebou. Dobrá autoškola v nás nenechává jen vzpomínky na naše řidičské začátky, ale také si zní odnášíme naše řidičské návyky. Proto je výběr autoškoly velmi důležitý. Jenže jak takovou autoškolu vybrat?

Autoškol je na výběr nespočet, důležité je se tedy podívat na hodnocení nebo se poptat svých blízkých. Občas ale klasická autoškola nevyhovuje naším potřebám. Z čeho máme tedy na výběr? Druhů je hned několik a podíváme se na ně.

Kurz pro vozy s automatem

Prvním druhem je kurz, který poskytuje většina autoškol. Tím je autoškola na „automat“. Jak už nám název napovídá, tak se zde vyučuje řízení vozidla s automatickou převodovkou. Tento kurz je především pro lidi, kteří se necítí na vstřebávání více podnětů najednou. Myšleno je tím to, že studentům zde odpadá starost s řazením a mohou se věnovat na 100 % provozu a okolí. Nevýhodou tohoto kurzu je podmínka a omezení které budete mít uvedené v řidičském průkazu. Po tomto kurzu totiž nemůžete řídit ostatní auta s manuální převodovkou.

Jaké druhy rozdělení a zaměření autoškol existují

Autoškola pro ženy a pro cizince

Dalším možností je autoškola pro ženy. Úkolem této autoškoly je nevyplašit něžné pohlaví od řízení automobilu. Kurzy jsou tak často vedeny ženou, a pro ulehčení je zde občas používáno vozidlo s automatickou převodovkou. Autoškola je od začátku vedena individuálně a pečlivě s každou ženou, která zde nastoupí. Na své si přijdou i cizinci, pro které autoškoly připravují a vedou kurzy v anglickém jazyce. Od normální autoškoly se však ale příliš neliší. Důraz se zde hlavně klade na vysvětlení všech předpisů.

Řidičák pro handicapované

Poslední se rozmanitých možností je autoškola pro handicapované. Pro skupinu handicapovaných je možnost řídit automobil velmi důležitá. Proto se najde i pár autoškol, které právě nabízejí i tuto možnost a vlastní speciálně upravený vůz pro handicapované. Dále je tu pak výpomoc různých organizací, které vám mohou upravený automobil po domluvě zapůjčit.

Zdroj médií: freepik
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články