Na co si dát pozor při půjčení karavanu/obytňáku

11. 6. 2021 4 min. čtení Tipy a rady

Pokud si půjčujete karavan nebo obytný vůz a chcete, aby všechno proběhlo bez komplikací, měli byste si ohlídat několik důležitých věcí.

Na co si dát pozor při půjčení karavanu/obytňáku

Při pronájmu obytného vozu nebo karavanu byste měli sepsat s pronajímatelem řádnou smlouvu. V té by měly být uvedené veškeré náležitosti. Mezi ty důležité patří cena a doba pronájmu nebo výše kauce. Zjistit byste si měli i to, co se stane s kaucí v případě, že vůz poškodíte.

Zároveň byste měli vědět, co všechno máte v ceně. V některých půjčovnách budete mít v rámci výpůjčky neomezený nájezd kilometrů. V jiných bude denní nebo týdenní nájezd limitovaný a za jeho překročení budete muset zaplatit. Ověřit byste si měli i informaci, zda si půjčujete vozidlo pojištěné.

Karavany k půjčení nebo koupi v online inzerátech

Zjistit byste si měli i to, jestli budete smět s vozem nebo přívěsem vyrazit kamkoliv. Většina půjčoven vám dovolí se s autem pohybovat po území celé Evropské unie. Pokud byste chtěli vyrazit dál, bude třeba se s půjčovnou domluvit individuálně. A ne každá vám to umožní.

Při výběru konkrétního modelu karavanu či obytňáku byste měli dbát i na jeho stáří a bezpečnost. V případě nárazu nebo nehody oceníte vozidlo, které vám zajistí dostatečnou ochranu.

Pokud pronajímáte obytný vůz, měli byste vědět, jaký by měl být stav nádrže při půjčení a vrácení vozu. Kdyby půjčovna vyžadovala vrácení s plnou nádrží a vy byste auto odevzdali v jiném stavu, mohli byste zaplatit poplatek mnohem větší než kolik by vás stálo doplnění nádrže s PHM.

V každém případě je dobré najít si ověřenou půjčovnu, kde víte, že s vámi budou jednat férově a na rovinu. Pokud vám ji může doporučit váš známý, máte vyhráno. Ale i na internetu najdete řadu užitečných recenzí.

Zdroj médií: freepik

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?