Mytí aut v zimě: jak na to?

11. 11. 2019 1 min. čtení Tipy a rady

Myjete si auto svépomocí na tlakové myčce, stejně jako já? A myslíte si, že je to levnější, než tento úkol někomu svěřit?

Mytí aut v zimě: jak na to?

Když potřebuji nafotit testovaný vůz, obvykle zajedu na klasickou bezkontaktní myčku, kde do automatu naházím zhruba 160 až 200 korun, za což se mi podaří víceméně obstojně auto uvést do nějakého vizuálně akceptovatelného stavu. Proto mě překvapilo, že na Fáblovce mi auto umyjí komplet celé za 130 korun. V ceně je mytí šamponem, kartáč s aktivní pěnou, oplach, horký vosk a nakonec oplach demineralizovanou vodou. A nemusím ani vylézt z auta!

Samozřejmě, kdo tuto práci nerad svěřuje někomu jinému, může si klasicky do automatu naházet mince a chopit se pistole s vodou sám. Ale těžko to zvládne rychleji a lépe, než profíci, kteří se tím živí a denně umyjí aut desítky. Za den totiž na téhle myčce zvládnou umýt až 120 aut, což je hodně slušné číslo.

Mytí aut Fáblovka

A víte, že možná důležitější než v létě, je starat se o čistotu auta v zimě? Sůl, kterou se posypávají silnice je totiž agresivní a způsobuje poměrně rychlou korozi kovových dílů, zejména podvozku. Ve výsledku se péče o podvozek majiteli vrátí na delší životnosti jeho dílů.

Mytí auta tlakovou vodou

Sůl a zimní břečka ale vytváří i nepěkné mapy na lakovaných plochách a na sklech. Ideální tak je umýt pořádně celý vůz třeba jednou za čtrnáct dní komplet  šamponem a poté třeba jen po delší jízdě po posolené vozovce krátce opláchnout auto teplou vodou. To je záležitost dvou, možná tří minut.

Podobné články