Čínský Xpeng ukázal svůj elektrický sedan, který je téměř kopií Tesly

17. 4. 2019 1 min. čtení Aktuality

V Číne se kopíruje ve velkém. Někdy trochu pokoutně a někdy se za to firma nestydí, ale bere to spíše jako plus. To je případ Xpengu, který od Tesly kopíruje jak jen může a nebojí se to otevřeně přiznat.

Čínský Xpeng P7 aneb napodobenina Tesly

Xpeng kopíruje Teslu?

Xpeng totiž těží z toho. že Tesla poskytuje ostatním své patenty zdarma. Nové, čistě elektrické kupé, které se jmenuje Xpeng P7, bylo představeno na autosalonu v Šanghaji.

O pohonu vozu se toho zatím moc neví, ale zajišťovat ho mají dva elektromotory, které zajistí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4 sekundy. Dojezd bude kolem 600 kilometrů, podle NEDC standardu. Zajímavé je, že Xpeng P7 má mít poměrně pokročilého autopilota. Level 3 zní na firmu, která je v podstatě start-up, poměrně odvážně.

Čínský Xpeng P7 aneb napodobenina Tesly

Kdy prudukce Xpengu začne?

Produkce Xpengu P7 má začít ve druhém čtvrtletí příštího roku a krátce po odhalení firma oznámila, že obdržela kolem 3 000 objednávek na tento elektrický sedan.

Čínský Xpeng P7 aneb napodobenina Tesly

Zdroj médií: motor1
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články