PRÁCE 🧰

Tesla

Tesla je mladá americká automobilka vyrábějící výhradně elektromobily. Společnost byla založena v roce 2003 v Sillicon Valley a je proslulá svými inovativními a progresivními řešeními v oblasti elektrifikace automobilů. 

Tesla

 • Země původu: USA
 • Sídlo automobilky: Palo Alto, USA
 • Jméno zakladatele: Martin Eberhard a Marc Tarpenning
 • Rok založení: 2003
 • Oficiální stránky: https://www.tesla.com/cs_cz

Nejnovější vozidla Tesla v nabídce

Tesla Model 3 sedan PERFORMANCE 377kW automat ojeté elektro

Tesla Model 3 sedan PERFORMANCE 377kW automat

768 594 Kč
Tesla
Tesla Model S 90D 525PS automat ojeté elektro

Tesla Model S 90D 525PS automat

899 900 Kč
Tesla
Tesla Model X SUV 100D 386kW automat ojeté elektro

Tesla Model X SUV 100D 386kW automat

1 788 000 Kč
Tesla
Tesla Model S liftback p100d ludicrous 568kW automat ojeté elektro

Tesla Model S liftback p100d ludicrous 568kW automat

1 548 000 Kč
Tesla

další nabídka vozidel Tesla

Nejnovější články o značce Tesla

Tesla Cybetruck je špatně slícovaný mastodont

Už v minulosti měla Tesla problémy s kvalitou výroby, a to dost zásadní. Launch Cybertracku ukázal, že ani v roce 2024 nemá auto…

10. 4. 2024 Aktuality

Akcie Tesla. Vyplatí se investice?

Vyplatí se ještě investovat do americké automobilky Tesla? Nebo je to bláznovství, které nemůže vyjít?

11. 3. 2024 Tipy a rady

Hertz se zbavuje Tesel. Provoz je příliš drahý

O elektromobilech se často říká, že jsou velmi levné na provoz. Jenže ona to minimálně v případě nejlevnější Tesly není tak úpln…

20. 1. 2024 Tipy a rady

Cybertruck dostanou první zákazníci ještě letos

Jedno z nejkontroverznějších aut posledních let je Tesla Cybertruck. Představení se odehrálo v roce 2019 a jak má Tesla ve zvyku…

20. 11. 2023 Aktuality

další články o Tesla

Prodejci vozidel Tesla

vyhledat prodejce vozidel v okolí

Autoservisy Tesla

vyhledat autoservis v okolí

Historie značky Tesla

Historie automobilky Tesla se začíná psát v roce 2003, kdy ji zakládají Martin Eberhard a Marc Tarpenning. Tito inženýři ze Sillicon Valley sní o výrobě vlastního rychlého elektromobilu. Když Tesla hledá investory, osloví mimo jiné Elona Muska, amerického podnikatele a inženýra. Následně Tesla začíná pracovat na vývoji prvního vlastního elektrického vozidla. První automobil značky Tesla, Roadster, je představen v červenci 2006. Vyrábí se pouze na objednávku a první kusy si majitelé přebírají o 2 roky později. 

V roce 2008 z Tesly odcházejí její zakladatelé Eberhard a Tarpenning a začíná se psát nová kapitola automobilky. Vedení společnosti se v plné parádě ujímá Musk a stává se generálním ředitelem. O rok později se Tesle podaří udělat dojem i na americkou vládu a získává od ní půjčku v hodnotě 465 milionů USD. Tesla půjčku splácí v roce 2013, k čemuž významně přispívá vstup na burzu a prvotní prodej akcií. 

Automobilka představuje nový luxusní sedan Model S a rozšiřuje své výrobní závody. V roce 2012 Musk uvádí Model X, plně elektrické SUV s místem až pro 7 osob. Následuje výstavba sítě dobíjecích stanic Supercharger, kde majitelé mohou nabíjet své vozy Tesla zdarma. Další automobil v pořadí – Model 3, je představen společnosti s cílem stát se dostupným elektromobilem pro širší veřejnost, což se mu v budoucnu opravdu podaří. Tento model automobilka přetváří a vylepšuje a uvádí Model Y – moderní crossover. Zanedlouho poté, v roce 2019, Musk představuje futuristický vůz Cybertruck z ocelové konstrukce. Jeho výroba by měla začít v polovině roku 2023. Vůz je možné si předobjednat už jen USA, jelikož objednávky z Evropy a Asie byly na jaře letošního roku pozastaveny.

Tesla si za svoji téměř dvacetiletou historii prošla mnoha vzestupy a pády a dá se říci, že její budoucnost je jen těžko předvídatelná. Můžeme se jen domnívat, co za inovace nám Tesla v nejbližších letech naservíruje. 

Modely vozů Tesla

Tesla má ve své aktuální nabídce 5 následujících vozidel:

 • Model S – sedan s futuristickým interiérem a se 17" dotykovou obrazovkou má dojezd na jedno nabití až 652 km, čímž je to vůz s nejdelší dojezdovou vzdáleností v aktuální nabídce Tesly. 
 • Model 3 – nejlevnější model určený pro širší veřejnost. Bezpečnost cestujících zajišťuje kovová konstrukce z hliníku a oceli. 
 • Model X – prostorné SUV s výklopnými "sokolími dveřmi" (Falcon Wing), tažným zařízením a místem až pro 7 osob. 
 • Model Y – prostorný crossover model s prosklenou střechou, který byl vyroben tak, aby byl nejbezpečnějším vozem ve své třídě.
 • Cybertruck – spojení praktické stránky pick-upu s výkonem sportovního vozu. Díky vnějšímu ocelovému plášti a tvrzeným sklům automobil zajišťuje tu nejvyšší ochranu cestujících.

Tesla Cybertruck přední pohled

Tesla 3 interiér

Tesla Y zadní pohled

Zajímavosti o značce

 • Automobilka je pojmenována po fyzikovi a elektroinženýrovi Nikolovi Teslovi. 
 • Po celém světě je umístěno více než 35 tisíc nabíjecích stanicích Supercharger. 
 • Logo Tesly představuje výseč řezu elektromotorem. Více se dozvíte v našem článku Logo Tesla: Jak vypadá a jaký je jeho význam?
 • Když spojíte názvy prvních čtyř vozů z aktuální nabídky, vznikne slovo S3XY, což byl prý úmysl Muska již od začátku.

Fotografie automobilů značky Tesla (10 fotek)

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky nejen na jaro. Chcete o nich vědět?