Tesla

Tesla je mladá americká automobilka vyrábějící výhradně elektromobily. Společnost byla založena v roce 2003 v Sillicon Valley a je proslulá svými inovativními a progresivními řešeními v oblasti elektrifikace automobilů. 

Tesla

 • Země původu: USA
 • Sídlo automobilky: Palo Alto, USA
 • Jméno zakladatele: Martin Eberhard a Marc Tarpenning
 • Rok založení: 2003
 • Oficiální stránky: https://www.tesla.com/cs_cz

Nejnovější vozidla Tesla v nabídce

Tesla Model 3 sedan Long Range 366kW automat ojeté elektro

Tesla Model 3 sedan Long Range 366kW automat

1 299 999 Kč
Tesla
Tesla Ostatní sedan Model Y Longe Range 378kW automat ojeté elektro

Tesla Ostatní sedan Model Y Longe Range 378kW automat

1 500 000 Kč
Tesla

další nabídka vozidel Tesla

Nejnovější články o značce Tesla

Tesla Roadster

Tesla Roadster má být naprosto ultimátním a tak trochu šíleným elektromobilem. Je ale otázka, kdy se ho konečně dočkáme.

19. 9. 2022 Tipy a rady

Tesla Supercharger nabíječky

Z moderních elektromobilů jsou asi nejznámější Tesly. A stejně tak jsou známé i jejich nabíjecí stanice, známé jako Tesla Superc…

4. 9. 2022 Tipy a rady

Tesla a problémy na STK

Německé TÜV jsou prakticky to samé, jako české STK. Naši pečliví západní sousedé si ale vedou podrobné statistiky, ze kterých lz…

4. 9. 2022 Tipy a rady

Elektromobily Tesla

Doslova kult vyrostl kolem automobilky Tesla. Její elektromobily jsou žádané po celém světě. Jaké to jsou? Přinášíme přehled ele…

24. 8. 2022 Tipy a rady

další články o Tesla

Prodejci vozidel Tesla

vyhledat prodejce vozidel v okolí

Autoservisy Tesla

vyhledat autoservis v okolí

Historie značky Tesla

Historie automobilky Tesla se začíná psát v roce 2003, kdy ji zakládají Martin Eberhard a Marc Tarpenning. Tito inženýři ze Sillicon Valley sní o výrobě vlastního rychlého elektromobilu. Když Tesla hledá investory, osloví mimo jiné Elona Muska, amerického podnikatele a inženýra. Následně Tesla začíná pracovat na vývoji prvního vlastního elektrického vozidla. První automobil značky Tesla, Roadster, je představen v červenci 2006. Vyrábí se pouze na objednávku a první kusy si majitelé přebírají o 2 roky později. 

V roce 2008 z Tesly odcházejí její zakladatelé Eberhard a Tarpenning a začíná se psát nová kapitola automobilky. Vedení společnosti se v plné parádě ujímá Musk a stává se generálním ředitelem. O rok později se Tesle podaří udělat dojem i na americkou vládu a získává od ní půjčku v hodnotě 465 milionů USD. Tesla půjčku splácí v roce 2013, k čemuž významně přispívá vstup na burzu a prvotní prodej akcií. 

Automobilka představuje nový luxusní sedan Model S a rozšiřuje své výrobní závody. V roce 2012 Musk uvádí Model X, plně elektrické SUV s místem až pro 7 osob. Následuje výstavba sítě dobíjecích stanic Supercharger, kde majitelé mohou nabíjet své vozy Tesla zdarma. Další automobil v pořadí – Model 3, je představen společnosti s cílem stát se dostupným elektromobilem pro širší veřejnost, což se mu v budoucnu opravdu podaří. Tento model automobilka přetváří a vylepšuje a uvádí Model Y – moderní crossover. Zanedlouho poté, v roce 2019, Musk představuje futuristický vůz Cybertruck z ocelové konstrukce. Jeho výroba by měla začít v polovině roku 2023. Vůz je možné si předobjednat už jen USA, jelikož objednávky z Evropy a Asie byly na jaře letošního roku pozastaveny.

Tesla si za svoji téměř dvacetiletou historii prošla mnoha vzestupy a pády a dá se říci, že její budoucnost je jen těžko předvídatelná. Můžeme se jen domnívat, co za inovace nám Tesla v nejbližších letech naservíruje. 

Modely vozů Tesla

Tesla má ve své aktuální nabídce 5 následujících vozidel:

 • Model S – sedan s futuristickým interiérem a se 17" dotykovou obrazovkou má dojezd na jedno nabití až 652 km, čímž je to vůz s nejdelší dojezdovou vzdáleností v aktuální nabídce Tesly. 
 • Model 3 – nejlevnější model určený pro širší veřejnost. Bezpečnost cestujících zajišťuje kovová konstrukce z hliníku a oceli. 
 • Model X – prostorné SUV s výklopnými "sokolími dveřmi" (Falcon Wing), tažným zařízením a místem až pro 7 osob. 
 • Model Y – prostorný crossover model s prosklenou střechou, který byl vyroben tak, aby byl nejbezpečnějším vozem ve své třídě.
 • Cybertruck – spojení praktické stránky pick-upu s výkonem sportovního vozu. Díky vnějšímu ocelovému plášti a tvrzeným sklům automobil zajišťuje tu nejvyšší ochranu cestujících.

Tesla Cybertruck přední pohled

Tesla 3 interiér

Tesla Y zadní pohled

Zajímavosti o značce

 • Automobilka je pojmenována po fyzikovi a elektroinženýrovi Nikolovi Teslovi. 
 • Po celém světě je umístěno více než 35 tisíc nabíjecích stanicích Supercharger. 
 • Logo Tesly představuje výseč řezu elektromotorem. Více se dozvíte v našem článku Logo Tesla: Jak vypadá a jaký je jeho význam?
 • Když spojíte názvy prvních čtyř vozů z aktuální nabídky, vznikne slovo S3XY, což byl prý úmysl Muska již od začátku.

Fotografie automobilů značky Tesla (10 fotek)

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?