Jak se zbavit much na kapotě a sklech auta

9. 4. 2021 5 min. čtení Tipy a rady

S příchodem jara se probouzí mnoho rozmanitých živočichů. Mezi nimi bohužel, mezi řidiči a hlavně motorkáři, ne příliš oblíbené mouchy. Jak se obstojně zbavit much při umývání z kapoty, oken a světel?

Články na téma čištění a mytí automobilů:

 1. Mytí aut v zimě: jak na to?
 2. Mytí auta tlakovou myčkou
 3. Jak se zbavit much na kapotě a sklech auta - právě čtete
 4. Čištění kol a disků
 5. Mytí auta bezkontaktní myčkou
 6. Jak umýt auto v domácích podmínkách
 7. Čištění interiéru vozidla
 8. Čištění kožených sedaček v autě - již brzy
 9. Čištění textilních autosedaček - již brzy
 10. Čištění kufru automobilu - již brzy
 11. Jak vyčistit autokoberce - již brzy

Mouchy, které se při jízdě zachytávají na okna a světla mohou udělat velkou paseku. V případě, že se vám na okně rozplácne velká masitá moucha, rozhodně ji nezkoušejte ze skla sundat pomocí ostřikovačů a stěračů. Kvůli tomu byste si na čelním skle vytvořili ještě větší mastný flek, než tam byl do teď. Nejlepší by bylo, podle odborníků, zastavit na nejbližším bezpečném místě a mouchu z okna dostat nejprve ručně (její zbytky těla) a čelní sklo poté umýt alespoň vodou, kterou mají u benzínek v kyblíku na umývání oken. Po hrubém očištění už můžete použít normální stěrače. 

Jak se zbavit much na kapotě a sklech auta

Jak se zbavit much?

Prevence k nepřibývajícím mouchám na autě bohužel není. Jedině, kdybyste auto v jarních a letních měsících měl zavřené v garáži, nebo pod plachtou. Avšak odstranění much z auta není nic složitého. Občas vás sice překvapí nějaká připečená moucha, ale její odstranění nebude nijak složité.

Odstraňovače hmyzu v nabídkách e-shopů

Prvním možným způsobem, jak se zbavit těch největších a nejmíň přilepených much z auta je vysokotlaký čistič, díky němu z auta odstraníte i další drobné mechanické nečistoty. Poté na auto vezmete jemnou houbičku do koupele (ne tu na kuchyňské nádobí!) nebo hadr s mikrovláknem, přinesete si kyblík s vodou a šampónem na automobily a vůz jednoduše umyjete. Nakonec jej vysokotlakým čističem ještě opláchnete a auto budete mít čisté a skoro bez much.

Jak se zbavit much na kapotě a sklech auta

Dalším způsobem můžou být, v případě, že se vám nechce umývat auto v ruce, vysokotlaké myčky. Odstranění much ze světel a kapoty nikdy nebylo tak jednoduché. Bohužel, účinnost této akce nebude tak vysoká, jako u ručního mytí. 

Nejúčinnějším způsobem, jak z auta dostat mouchy je použití přípravku na odstranění hmyzu. Tento přípravek se dá sehnat na většině čerpacích stanic a stojí pár korun. Jeho aplikace je jednoduchá. Přípravek nastříkáte na postižená místa, necháte působit podle návodu a opláchnete

Zdroj médií: freepik
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?