Mercedes-Benz EQC pořídíte v základu pod 2 miliony

7. 5. 2019 1 min. čtení Aktuality

Německá automobilka odhalila cenovku, na které bude začínat její první čistě elektrický model z řady EQ, kterým bude EQC.

Elektrický vůz z řad Mercedes-Benz - EQC

V segmentu luxusněji pojatých vozů má Mercedes dostatečně silnou pozici. V současné době se vrhá na pole automobilů poháněných elektrickou energií. Tam jsou karty již částečně rozdány - za technologického leadera platí jednoznačně Tesla, ale popularitu si získaly i elektromobily z Asie, kdežto koncern trestuhodně zaspal.

České zastoupení Mercedesu zveřejnilo cenu, za kterou bude dostupný základní model EQC 400 4MATIC. Dáte za něj přesně 1 956 000 korun za předpokladu, že se spokojíte se základní výbavou. Ta však rozhodně není chudá. Dostanete adaptivní světlomety, infotainment s hlasovým ovládáním, pokročilý navigační systém nebo třeba možnost zapnutí klimatizace na dálku, skrz aplikaci ve smartphonu.

Výkonově to není žádné ořezávátko. 408 koní vyprodukuje dvojice elektromotorů, které pohánějí všechna čtyři kola. Zrychlení 0-100 km/h zvládnete za 5,1 sekundy a maximální rychlost je dostatečných 180 km/h. Akumulátor má kapacitu 80 kWh, což by mělo stačit na dojezd 450 kilometrů v cyklu WLTP. Nabíjení bude možné maximálně výkonem 110 kW a dle slov Mercedesu se za 40 minut dobije baterie z 10 na 80 %.

Podobné články