Mercedes-Benz nebude od roku 2039 vyrábět auta se spalovacími motory

14. 5. 2019 1 min. čtení Aktuality

Daimler rozhodně není první automobilka, která se k takovému kroku uchyluje. A bohužel patrně ani poslední.

Ambice pro rok 2039 - Mercedes-Benz nebude vyrábět vozy se spalovacími motory

Čím je to způsobeno?

Vše je způsobeno tlakem EU, která tvoří dost nesmyslné předpisy ohledně emisí spalovacích motorů. Výrobci jsou tak nuceni k výrobě a prodeji elektromobilů, protože vyrobit spalovací motor, který by splňoval nařízené emisní normy, se stává pomalu nemožné.

Také čtěte

Legendární Citroen z roku 1976 předělali na pojízdnou výčepnu

Proslulou českou „pivní kulturu“ obohacuje ojedinělý projekt nazvaný Pivní mašina. Představuje koncept pojízdné výčepny vytvořen…

21. 8. 2019 Aktuality

Daimler tak na prezentaci svého elektromobilu EQC prezentoval i vizi Ambition2039. Ta říká, že za dvacet let bude automobilka prodávat už jen vozy, které neprodukují žádné emise. Vize má ovšem širší záběr. Daimler bude pracovat i na snižování emisí svých továren a bude tlačit své dodavatele do toho samého.

Co ostatní automobilky?

Jak už jsme naznačili, tak k podobnému kroku bude časem dotlačena většina automobilek. EU soustavně podléhá lobby organizací prosazujících svoje ideologie, které jsou bohužel trochu krátkozraké. Elektromobily se mohou v dlouhodobém hledisku ukázat, jako o něco ekologičtější než auta se spalovacími motory. Na druhou stranu tento celý a nezdravě rychlý přechod z fosilních paliv na baterie zaplatí především zákazníci.

Zdroj médií: mercedes

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?