Lze k desinfekci auta využít generátoru ozonu? A funguje to?

21. 10. 2020 5 min. čtení

V současné době, více než kdy jindy, je potřeba udržovat v čistotě vše, s čím denně přicházíme do styku. Samozřejmě včetně automobilů, které jsou pro bakterie a viry doslova rájem.

Účinný generátor ozonu

Interiéry vozů totiž ukrývají veškeré možné druhy povrchů, textilií, dutin a mezer, zkrátka prostorů, kde může číhat leccos. Už jen samotný volant, jakkoliv to nevypadá, je obvykle poměrně "špinavý". Ten se dá sice snadno otřít, ale pak tu máme třeba okruh klimatizace, sedačky a jednoduše vše, kam se desinfekčním ubrouskem nedá tak úplně snadno dostat a bakterie s viry zahubit.

Je to prosté

Výborně se ale pro takové komplexní čistění prakticky jakýchkoliv prostor hodí generátor ozonu. Díky tomu, že ozon je plyn, dostane se po chvíli úplně všude, což zejména právě v autě je zásadní výhoda. Stačí zapnout klimatizaci, nastavit ji na vnitřní cirkulaci a zbytek zařídí právě trikyslík.

Vybírejte přípravky pro dezinfekci interiéru auta

Ozon s velice charakteristickým zápachem je dost jedovatý. Účinkuje rychleji než například chlor a v podstatě hubí vše živé. I proto je dobré v autě v průběhu čištění nebýt a nechat kyslíkové trojmolekuly konat svoji práci. Po dokončení desinfekce je potřeba vůz pořádně vyvětrat.

Umí toho víc

Důkazem, že čištění ozonem není jen nějaká marketingová vějička, je fakt, že se s ním desinfikuje třeba i voda nebo chirurgické nástroje. Krom zabíjení virů, roztočů, bakterií a plísní ale umí ještě jednu věc - odstranit zápach. Auto zasmrádlé od cigaretového kouře, případně zvířecích mazlíčků, je tak možné během zhruba dvaceti minut zbavit nepříjemného odéru. Daleko účinněji než jakoukoliv jinou cestou. Desinfekce ozonem je jednoduše nejlepší řešení, jak udělat interiér auta doslova sterilně čistý.

Generátor ozonu, ozonizér či někdy ozonovač najdete často ve výbavě autoservisů nebo třeba taxislužeb. A pokud si ho chcete pořídit domů, není to nijak extrémně drahé a v současné době se taková věc hodí více než kdy jindy.

Zdroj médií: Výrobce Spin.

Podobné články