Ford přišel s doplňkovou výbavou proti koronaviru

20. 7. 2020 2 min. čtení Aktuality Ford

Doba koronavirová ještě stále neskončila. V mnoha zemích se stále musí nosit roušky a stále platí preventivní hygienická opatření. Automobilka Ford přišla s revolučním, a přitom jednoduchým, řešením sociálního distancování. 

Přepážka proti koronaviru

Řešení spočívá ve vložení přepážky z čirého a pružného polyvinylchloridu (PVC). Díky tomu, že je přepážka z čirého materiálu, zajišťuje řidiči stále dobrý výhled z vozu. Cestující se taktéž nemusejí bát sníženého komfortu. Tenké díly nijak nezmenší prostor ve vozidle.

K dispozici je rovnou několik tvarů a velikostí.  Přepážku lze polohovat do následujících čtyř konfigurací: mezi řidiče a předního spolujezdce, za první řadu sedadel, mezi řidiče a spolujezdce a za první řadu sedadel, mezi řidiče a spolujezdce a za první řadu sedadel společně také mezi sedadly ve druhé řadě.

Také čtěte

VIDEO: Test Fordu Tourneo Custom - cesta do Chorvatska

Velký test obytné dodávek Ford Tourneo Custom, které jsme měli na cestu k moři půjčené od Adventure Guy, si zaslouží i samo…

19. 8. 2020 Testy

Přepážka proti koronaviru

Rozdělovníky mají integrované instalační popruhy, popřípadě přísavky na okno, a je možné je omývat a dezinfikovat stejnými prostředky jako interiér. Automobilka myslela i na ochranu cestujících při nehodě, tyto přepážky nebrání funkci airbagů. Přepážky bude možné brzy objednat u autorizovaných prodejců, budou totiž zařazeny do nabídky oficiálního příslušenství Ford.

Jako doplňková výbava je zatím k dispozici pouze pro skříňové a osobní varianty modelů Toureno a Transit. Ford se tedy zaměřil spíš na služby přepravující více osob. Pozor, přepážka má být ale pouze doplňkem ke stávajícím opatřením provozovateli takových služeb, jako je používání osobních ochranných pomůcek a dodržování hygienických předpisů ze strany personálu.

Zdroj médií: Ford

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?