Jak vybrat autochladničku (a kdy bude stačit chladící taška)

12. 7. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Ať už jedete na cesty na pár dní nebo na několik týdnů, možnost uschovat rychle se kazící potraviny v chladu nebo mít v cíli po ruce vychlazené pivo, je k nezaplacení. Díky autochladničce to nemusí být jen sen, ale realita.

Jak vybrat autochladničku

Autochladničky vám nabízejí možnost udržet i na cestách potraviny v teplotě, která jim vyhovuje. Nemusíte se tak bát, že by se vám zásoby jídla rychle zkazily. Podle míry chlazení, kterou budete pro své účely potřebovat, můžete vybírat z několika různých druhů.

Termotašky a termoboxy

Termotašky pouze izolují obsah a udržují jeho teplotu. Nebo alespoň zpomalují její změnu. Pokud například potřebujete převést potraviny z bodu A do bodu B, bude vám tato varianta dostačovat. Výhodou termotašek je skladnost a nízká pořizovací cena. Můžete je vozit neustále v autě a využívat v případě potřeby. Ať už to bude cesta z nákupu nebo na výlet.

Termoelektrické autochladničky

Termoelektrické autochladničky už pro svůj správný chod potřebují napájení elektrickým proudem. Za to vám ale nabídnou mnohem lepší výkon. Po celou dobu, co jsou připojené do sítě, aktivně chladí a to až na teplotu o 30 °C nižší než je okolní. Některé modely umí navíc obsah i zahřívat.

Tento typ využijete při delších cestách a v případě potřeby intenzivnějšího chlazení. Musíte ale počítat s tím, že tyto chladničky zaberou více místa a navíc spotřebovávají energii.

Kompresorové autochladničky

Kompresorové autochladničky představují nejvýkonnější typ přenosných ledniček. V některých případech dokáží plně nahradit domácí lednici i mrazák. Umí chladit až do -20 °C a to bez ohledu na okolní teplotu. Navíc chladí i v případě, že nejsou připojené do elektrické sítě.

Na druhou stranu ale musíte počítat s tím, že prvotní investice bude vyšší než v předchozích dvou případech. Tyto chladničky jsou také mnohem objemnější a těžší. Převoz a manipulace je tak složitější.

Ve výsledku záleží jen na vás a vašich potřebách, který typ a model vyberete.

Zdroj médií: Depositphotos

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?