PRÁCE 🧰

Jak na výměnu pylového filtru

28. 5. 2022 2 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady

Spolu s výměnou oleje a olejového filtru se většinou provádí taktéž výměna pylového filtru, který se někdy označuje taktéž jako kabinový filtr. Víte, jak správně vyměnit pylové filtry a jaké druhy existují?

Výměna pylového filtru

Články na téma kabinový filtr:

  1. Jak často měnit kabinový filtr?
  2. Výměna pylového filtru - právě čtete
  3. Výměna a výběr kabinového filtru
  4. Výměna kabinového filtru klimatizace. Jak na to?

K čemu slouží pylový filtr?

Pylový filtr slouží k odstranění nečistot z venkovního vzduchu, který je foukán do interiéru kabiny v případě, že zapnete ventilátor. Vzduch, který zachytává pyl, listy, hmyz a jiné nečistoty musí být před vpuštěním do interiéru auta nějak přefiltrován. Kvůli tomu se nakonec se tyto filtry ucpou a je potřeba jej vyměnit. Špinavý pylový filtr nevyčistí vzduch tak účinně a může znatelně omezit proudění vzduchu. Špinavý pylový filtr může také spustit různé alergie, může způsobit zamlžování skel auta a také nepříjemný zápach.

Výměna kabinového filtru vám zabere jen pár minut a pomáhá chránit vaše plíce tím, že udržuje vzduch uvnitř vozidla čistý. Existují dva typy pylových filtrů. Prvním z nich je obyčejný papírový filtr, druhým typem je filtr s aktivním uhlím. Teno filtr je vyroben z netkané textilie a aktivní uhlí pomáhá zachytit menší částice, pachy, plísně a jedovaté plyny. Druhý typ filtru ocení v jarním období především alergici.

Jak na výměnu pylového filtru?

Při výměně kabinového filtru je důležitá především jeho lokalizace a koupě správného filtru. Kabinový filtr je nejčastěji umístěn za kastlíkem před spolujezdcem, hledat ho ale také můžete například v motorovém prostoru. Pokud si nejste jeho umístěním jistí, doporučujeme se podívat do příručky k vozu. Po lokalizaci pylového filtru stačí pouze odejmout kryt, vytáhnout starý filtr, odstranit všechny nečistoty (jako je například uhynulý hmyz, suché listí a jiné části) a nasadit nový. Na filtru taktéž hledejte šipku, která znázorňuje směr proudění. Šipka se nachází také na krytu, obě šipky musí mířit stejným směrem. Kryt pak stačí jednoduše nasadit a máte hotovo.

Zdroj info: Auto Zone.
Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrablová

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec.

Podobné články