Fisker staví elektromobil pro papeže

25. 5. 2021 1 min. čtení Aktuality Fisker

Papež František je velkým příznivcem elektromobility a ochrany životního prostředí. Před časem se setkal s Henrikem Fiskerem, zakladatelem ambiciózní elektromobilky Fisker.

Setkání bylo dozajista pro obě strany zajímavé, Svatý otec totiž dostane nový papamobil, který bude čistě bateriový. Jako základ pro vůz totiž poslouží SUV Ocean, které je projektem právě Fiskeru.

Pro potřeby nejvyššího pontifika bude samozřejmě auto speciálně upraveno. K tomu, aby mohl papež kynout davům, bude sloužit samozřejmě speciální prosklený prostor, kterým jsou papamobily osazovány už od osmdesátých let, po atentátu na Jana Pavla II.

Ekologie bude z auta doslova stříkat. Interiér má být vyroben z udržitelných materiálů a koberečky budou z plastu pocházejícího z odpadu vytaženého z oceánu. Uhlíková stopa, hřích moderní doby, tak bude minimalizována a pro Vatikán je to skvělé PR.

Zdroj médií: Fisker
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články