PRÁCE 🧰

Cesta do Chorvatska přes Slovinsko (2022)

18. 7. 2022 2 min. čtení diskuze (2) Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem do Chorvatska Cesta do Chorvatska Nejlepší cesta do Chorvatska

Klasická varianta cesty do Chorvatska z ČR vede přes Slovinsko. Češi tuto zemi někdy právě cestou k moři docela proklínají z jednoduchého důvodu.

Cesta do Chorvatska přes Slovinsko

Články na téma cesta do Chorvatska přes Slovinsko:

  1. Cesta do Chorvatska přes Slovinsko (2022) - právě čtete
  2. Možnosti cesty do Chorvatska přes Slovinsko

Spojnice mezi Rakouskem a Chorvatskem

Není divu, protože Slovinci extrémně těží ze skvělé polohy své země. Stojí totiž mezi Grazem a Záhřebem, přes které vede pravděpodobně nejlepší cesta pro většinu Čechů. Úsek po dálnici měří přesně 62 kilometrů. A Slovinci samozřejmě tento úsek zpoplatnili a neskutečně rýžují každou sezónu na tom, že polovina střední Evropy se nahrne na chorvatské pláže.

Kalkulačka nákladů na cestu ČR Chorvatsko  🇭🇷

l/100km
litrů
Prosím vyberte trasu a další parametry pro kalkulaci cestovních nákladů.

Předražená známka

Navíc jsou dálniční kupony i docela drahé a pro ty, kdo jedou do Chorvatska na deset dní nebo dva týdny, to znamená, že si musejí koupit měsíční za 30 eur. Za 62kilometrový úsek tedy zaplatíte v přepočtu asi 740 korun.

🇭🇷  Chorvatsko - dálniční známky a mýtné poplatky

Chorvatsko - mýtné za 100 km
Motocykl
3,77 €
95,85 Kč
Zobrazit ceník
Zobrazit ceník
Chorvatsko - mýtné za 100 km
Osobní auto
6,22 €
158,14 Kč
Zobrazit ceník
Zobrazit ceník
Chorvatsko - mýtné za 100 km
Osobní auto s přívěsem Dodávka
9,81 €
249,42 Kč
Zobrazit ceník
Zobrazit ceník
Chorvatsko - mýtné za 100 km
Dodávka s přívěsem
14,32 €
364,09 Kč
Zobrazit ceník
Zobrazit ceník

V sezóně si počkáte

Dalším problémem jsou hraniční přechody. Na hranicích se Slovinskem každé jednotlivé auto, respektive jeho pasažéři, musejí projít kontrolou dokladů. Se začátkem prázdnin se to začne typicky právě na slovinských hranicích štosovat a cesta se tak umí protáhnout klidně o čtyři hodiny. Je možné zkusit to malinko „občůrat“ a vydat se mimo dálnice, což je o poznání větší otrava, nicméně faktem je, že něco málo ušetříte.

Kalkulačka cesty do Chorvatska

Tankujte ve Slovinsku

Jediným pozitivem, které tato země našinci nabízí, je cena pohonných hmot. Zejména v současné době vychází nejlépe cestou do Chorvatska přes Slovinsko tankovat právě zde. Litr nafty nebo benzínu dostanete o 7-10 korun levněji, což už je poznat.

Ceny paliv ve vybraných evropských zemích

Země Natural 95 Diesel LPG Aktualizace
🇸🇮  Slovinsko 1,38 €
(35,02 Kč)
1,42 €
(36,04 Kč)
0,82 €
(20,81 Kč)
29. 1. 2024
Praktický tip závěrem: Při cestě do Chorvatska se každému řidiči pro jistotu vyplatí kvalitní cestovní pojištění. Samotné sjednání cestovka zvládnete na pár kliknutí během pěti minut. Navíc za vás jednotlivé nabídky porovná online kalkulačka cestovního pojištění.

  Nejlepší cestovní pojištění do Chorvatska

Zdroj info: Evinjeta.
Zdroj médií: Depositphotos.
Pavel Špacír, 15. 5. 2023 8:49
Dobrý den šlo by udělat článek jakou jet cestou do Chorvatska přes Rakousko ale vyhnout se Slovinské dálnici a najet znovu až na chorvatskou? ? Děkuji.
Jakub Mokříš, 15. 5. 2023 8:55
Dobrý den, díky za dotaz! V jednom z následujících článků toto téma otevřeme, bude tam popsáno, jak se dálnici ve Slovinsku vyhnout.

Podobné články