🇦🇹 Diesel 1,67 € Natural 95 1,55 € 🇨🇿 Diesel 38,09 Kč Natural 95 37,60 Kč 🇩🇪 Diesel 1,73 € Natural 95 1,75 € 🇫🇷 Diesel 1,78 € Natural 95 1,79 € 🇭🇷 Diesel 1,48 € Natural 95 1,46 € 🇭🇺 Diesel 601,54 HUF Natural 95 581,17 HUF 🇮🇹 Diesel 1,80 € Natural 95 1,81 € 🇵🇱 Diesel 6,64 PLN Natural 95 6,47 PLN 🇸🇮 Diesel 1,54 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,61 € Natural 95 1,49 € 🇦🇹 Diesel 1,67 € Natural 95 1,55 € 🇨🇿 Diesel 38,09 Kč Natural 95 37,60 Kč 🇩🇪 Diesel 1,73 € Natural 95 1,75 € 🇫🇷 Diesel 1,78 € Natural 95 1,79 € 🇭🇷 Diesel 1,48 € Natural 95 1,46 € 🇭🇺 Diesel 601,54 HUF Natural 95 581,17 HUF 🇮🇹 Diesel 1,80 € Natural 95 1,81 € 🇵🇱 Diesel 6,64 PLN Natural 95 6,47 PLN 🇸🇮 Diesel 1,54 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,61 € Natural 95 1,49 €

Vybrali jsme zajímavé turistické cíle na cestě do Vysokých Tater

29. 7. 2023 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta na Slovensko Nejlepší cesta na Slovensko

Cestu do Vysokých Tater si můžete zpříjemnit několika zajímavými zastávkami přímo na trase. Vybrali jsme tři nejzajímavější.

Zřícenina hradu Strečno

Články na téma nejlepší cesta na Slovensko:

  1. Cesta do Vysokých Tater přes Olomouc
  2. Cesta do Vysokých Tater přes Brno
  3. Je lepší jet do Vysokých Tater přes Brno nebo přes Olomouc?
  4. Kde se zastavit po cestě do Vysokých Tater? - právě čtete

Cestou do Vysokých Tater nás kromě samotné trasy zajímaly i možnosti různých zastávek a zpříjemnění cesty samotné. Několikahodinová jízda autem může být úmorná, kratší zastávka na odpočinutí, protáhnutí a zároveň i poznání něčeho nového se může hodit. Nakonec jsme vybrali tři nejzajímavější zastávky, které se blíže představíme. Jejich nespornou výhodou je, že se nachází přímo u cesty, a tudíž si budete jen minimálně zajíždět. Navíc je lhostejno jestli zvolíte cestu přes Brno nebo se vydáte po trase přes Olomouc.

Zřícenina hradu Strečno

Zříceninu hradu Strečno doslova nemůžete minout. Hlavní silnice se totiž klikatí přímo pod tímto hradem. Zřícenina se nachází asi sedm kilometrů východně od Žiliny, kde se tyčí nad řekou Váh. Hned u silnice je placené parkoviště, ze kterého je to pak na hrad ještě asi jeden kilometr pěší procházkou. Hrad je přístupný denně od devíti do sedmnácti hodin, základní vstupné vás vyjde na 7 euro, takzvané studentské a seniorské vstupné stojí 3,50 euro a děti do šesti let věku jsou zadarmo.

Kromě samotné zříceniny můžete na místě navštívit i nově postavenou středověkou vesnici Paseka, která ukazuje život v podhradí ve středověku. Po opětovném nastoupení do auta a ujetí pár kilometrů si ještě nezapomeňte prohlédnout Starý hrad (Starhrad), který se tyčí na protějším břehu Váhu.

Náš tip: Ať už plánujete na Slovensku šplhat po horách nebo si vychutnávat místní kuchyni, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které vás při správně nastavených limitech krytí dostatečně ochrání před různými nechtěnými situacemi. Srovnání nabídek za vás obstará spolehlivá online kalkulačka cestovního pojištění.

  Kalkulačka cestovního pojištění na Slovensko

Salaš Krajinka

Co by to byla za výlet na Slovensko, pokud byste neochutnali Oštiepok, Korbáčik nebo Pareničku. Salaš Krajinka je nenápadnou zastávkou kousíček před Ružomberkem, o to více si ale pochutnáte. Na místě nasajete atmosféru pastýřské vesnice, podíváte se na tradiční chov ovcí a prohlédnout si můžete i výstavu historických traktorů. Následně si můžete zakoupit některou z liptovských sýrových specialit nebo ochutnat pečivo z místní pekárny.

Samostatnou kapitolou je vyhlášená restaurace. Ta nám byla vícekrát doporučena. Nabízí široký výběr slovenských pokrmů v tematickém prostředí a za výborné ceny. Nevýhodou za nás ale je, že v restauraci nezaplatíte kartou. I tak ale Salaš Krajinka stojí za krátkou návštěvu. Z vlastní zkušenosti víme, že je to oblíbená zastávka mnoha turistů i místních.

Salaš Krajinka

Termální komplex Bešeňová

Koupel v termálních pramenech ještě před tím, než dojedete na úbočí Tater? Proč ne! Na výběr máte buď tradiční aquapark s tobogány, nebo termální koupaliště. Voda v termálech je sice úplně hnědá a na první dobrou se vám do ní moc nechce, chlubí se ale blahodárnými účinky na lidský organismus, především na pohybové ústrojí, urologické a ženské problémy, taktéž i účinky kosmetickými. Voda v místních bazénech vyvěrá z hloubky až 1 987 metrů a na povrchu má teplotu 28 až 39 °C. Samozřejmě jsou zde i obyčejné bazény s čirou a studenou vodou.

Vstupné do komplexu vám zpřístupní aquapark i termální koupaliště a vyplatí se ho pořídit online dopředu, ušetřit tak můžete až 6 euro na osobu. Jinak na pokladně zaplatíte za jednodenní vstupné 36 euro pro dospělého, 31 euro za studenta nebo seniora a 27 euro za dítě. Pokud přijedete až po šestnácté hodině, budete mít vstupné levnější o 2 až 3 eura. Otevírací doba je každý den od devíti do dvaceti hodin.

Termální komplex Bešeňová

Doporučení na závěr: Chcete s autem objevovat krásy slovenské krajiny, ale máte obavy z možných rizikových situací (porucha, vandalismus, krádež apod.)?  Sjednejte si pro jistotu připojištění, které rizika pokryje a vy si budete moci užít dovolenou bez stresu. Zmíněná rizika můžete připojistit jako součást cestovka, případně zainvestujte do krátkodobého havarijního pojištění.

  Online kalkulačka havarijního pojištění

Zdroj info: Autorský text, Hrad Stečno, Salaš Krajinka, Bešeňová.
Zdroj médií: Radim Krejčík, Bešeňová.

Fotogalerie (2 fotek)

Podobné články