Banner Pondělí s Portálem řidiče

Vybíráme bezpečné rodinné auto

29. 12. 2020 3 min. čtení Tipy a rady

Rodiny s dětmi potřebují velké auto, které je ale zároveň bezpečné. Ne každé SUV takový komfort nabídne a je lepší raději sáhnout po nějakém kombi. Ostatně crashtesty mluví za vše. Pokud tedy v autech cestují i děti, měli bychom si koupi auta rozmyslet o něco více a lépe.

Nejbezpečnější auto pro rodinu

Rodinným autem by mohl být každý vůz. Existují rodiny, které nemají tak velké finance, aby mohli ten stávající vyměnit za jiný, protože je údajně lepší a bezpečnější. Samozřejmě dopravním komplikacím, které by potomky mohly ohrozit, je lepší se vyhýbat defenzivní jízdou a nenechat se nikým zbytečně vytočit. Když přijedete o pět minut později na kroužek, nic se nestane.

Nicméně pokud uvažujete o novém, případně ojetém voze pak pro vás máme nabídku našich tipů, které jsou vhodné pro rodinku s jedním i více potomky. Nutno podotknout, pokud uvidíte někde v inzerátech staré dobré MPV, berte jej všemi deseti.

Citroën C5 Aircross

V našem testu jsme auto otestovali v nejvyšší výbavě a s motorem 2.0 BlueHDI 180 a vyšlo na jedničku. Vůz je prostorově jako tank, ale jakmile s ním ujede pár stovek kilometrů, už si na jeho rozměry zvyknete. Vlajková loď Citroënu nabízí opravdu velký komfort a moderní technologie. Výhodou je i skvěle naladěný podvozek, který disponuje hydraulickými dorazy, takže cestování bude opravdu pohodlné jako na létajícím koberci. Vzadu je místa dost a stejně tak autosedačky (rovnou tři) tu umístíte raz dva. Zavazadlový prostor má 580 litrů, jen ta cena je poněkud vyšší co se týká nejvyšší výbavy, avšak v základu nové auto s motorem 1.2 PureTech 130 s manuální převodovkou koupíte od půl milionu korun.

Hyundai i30 combi

Hyundai i30 kombi

Pokud si vyberete nový model kombi, můžeme vám zaručit opravdu mnoho místa v kufru, což se hodí v případech, kdy převážíte kočárek a další věci k tomu. Samozřejmostí jsou na sedadlech úchyty isofix na dětské autosedačky, jejichž použití je povinné, když se převáží děti, jinak hrozí pokuta. Interiér není zastaralý a výbava disponuje i moderními technologiemi. Kufr má zhruba 600 litrů. V motorizaci sáhněte po čtrnáctistovce T-GDI. Výhodou je, že toto auto koupíte už za 330 tisíc korun. Navíc vůz před dvěma lety dosáhl v nárazových testech v bezpečnosti hodnocení 88 % pro dospělé a o dvě procenta méně pro děti. Pokud se podíváte po bazarovém kousku berte například i30 s motorem 1.6 CVVT. Doporučujeme dívat se raději po mladších až zánovních vozech. 

Škoda Octavia III combi

Škoda Octavia III kombi

V autobazarech se dívejte především po spolehlivých motorech a neuděláte chybu. Vyplatí se tedy sáhnout po benzinových motorizacích 1.2 TSI nebo 1.4 TSI, stejně tak lepší bude manuál než automat. Dieselům bychom se raději vyhnuli - mohly by být finančně nákladné do budoucna. Auto vám vydrží dlouho, pokud se o něj samozřejmě budete dobře starat. Nehrozí tak žádné servisní záludnosti. Pozor jen na bourané kousky a ty, které by mohly mít stočené kilometry nebo nemají jasnou servisní historii. Pěknou ojetou Oktávku lze pořídit do 250 tisíc korun. Jen je třeba oželit některé prvky v nižších výbavách, nicméně klimatizace a elektrická přední okna by měla být už samozřejmostí.

Zdroj médií: redakce, wikimedia - Charles01
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?