V Mladé Boleslavi mají nedostatek dílů. Budou zdražovat škodovky?

11. 6. 2021 1 min. čtení Aktuality Škoda

Je to především nedostatek čipů co brzdí, nebo dokonce zastavuje výrobu v továrnách po celém světě. Dost se to začalo dotýkat i Škody, kde museli sáhnout ke zrušení některých směn.

Problémy se začínají kupit, nejdřív to byl nedostatek čipů, co trápilo automobilky. Teď si Škoda prochází údajně nejtěžšími chvílemi od spojení s Volkswagenem. Jak uvedl týdeník Škodovácký odborář, došlo i na rušení směn na svařovně a lakovně. Propouštět se ale zatím rozhodně nebude.

Zaměstnanci, kteří zůstali doma, dostanou plný denní výdělek, což znamená 85 % průměrné mzdy, kterou tvoří i mimořádné bonusy a odměny. Bohužel přijdou například o část příjmů z tzv. flexibilní pracovní doby. Při úrovni mezd v automobilce se ale nemusejí obávat, že by třeli bídu s nouzí.

Je ale dost možná reálná obava ze zdražení automobilů, Škoda zkrátka bude muset výpadek výroby nějak pokrýt. Předpokládáme, že do určité míry se s tím vyrovná, ale nemožné není ani přenesení případného výpadku příjmů na zákazníky.

Zdroj médií: Škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články