Škoda ukázala nového Rapida. U nás ho bohužel nekoupíte

12. 12. 2019 1 min. čtení Aktuality Škoda

Rapid musel ustoupit modernější Scale, přesto ale přišla nová generace. Na většině evropských trhů si ji bohužel nekoupíte.

Škoda ukázala nového Rapida. U nás ho bohužel nekoupíte

Jak vypadá nové Škoda Rapid?

Včera byla v Petrohradu oficiálně představena nová Škoda Rapid. Vypadá do značné míry jako scala, ale skutečně se jedná o rapida. Určen je výhradně pro ruský trh, což mu neubírá nic na atraktivitě.

Škoda Rapid určená pro ruský trh

Uvnitř to vypadá opravdu jako ve scale nebo kamiqu a zákazník si dokonce může připlatit za virtuální budíky, vyhřívaný volant nebo vyhřívané přední sklo, což se v Rusku rozhodně může hodit.

Interiér nového rapida vypadá stejně jako u scaly nebo kamiqa

Motor bude ve dvou variantách

Základním motorem bude 1.6 MPI ve dvou výkonových variantách. 66 nebo 81 kW nenáročnému řidiči jistě postačí a tento pohon bude vždy spojen se šestistupňovým manuálem. Náročnější zákazníci mohou sáhnout po 1.4 TSI, tento motor bude dostupný i s DSG automatem. Výroba bude probíhat v Kaluze a cena startuje na 829 000 rublech, což je něco málo přes 300 000 korun.

Škoda Rapid

Zdroj médií: motor1
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články