SEAT zahajuje výrobu nové převodovky

15. 7. 2019 2 min. čtení Aktuality

SEAT Componentes, jeden ze tří výrobních závodů španělské značky (další dva jsou v Martorellu a Barceloně), zahájil výrobu nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen.

Fotografie z výroby nové převodovky

Novou šestistupňovou převodovku budou ve svých vozech používat značky SEAT, Volkswagen, Audi a Škoda. Maximální kapacita výroby je 450 000 převodovek ročně.

Výroba převodovky svěřena SEATu

Koncern Volkswagen svěřil výrobu převodovky MQ281 závodu SEAT Componentes na základě zvýšení efektivity výroby a produktivity v uplynulých letech. Výrobní závod ve městě El Prat de Llobregat nedaleko barcelonského letiště má velmi integrované provozy, v nichž vyrábí všechny potřebné hliníkové díly, ozubená kola i hřídele. Součástí závodu je slévárna a provozy pro strojní opracování, montáž i testy na zkušebních stolicích. SEAT Componentes vyrobil v roce 2018 téměř 700 000 převodovek MQ200 a vyvezl 56 % své produkce.

Výroba nové převodovky od společnosti SEAT

Svoboda a flexibilita

Thomas Schmall, předseda představenstva společnosti Volkswagen Group Components, řekl: „Zahájení výroby nové převodovky MQ281 ukazuje výhody naší nové divize Group Components. Naše závody jsou koncipovány tak, aby mohly vyrábět komponenty pro různé koncernové značky. Výsledkem je svoboda a flexibilita, kterou naléhavě potřebujeme pro přechod na elektrickou mobilitu.“

SEAT Componentes je součástí globální sítě devíti závodů koncernu Volkswagen pro výrobu převodovek. Další výrobní závody jsou v Kasselu (Německo), Vrchlabí a Mladé Boleslavi (Česká republika), Córdobě (Argentina) a Antingu, Ta-lienu, Tchien-ťinu a Čchang-čchunu (Čína). Ve výrobním závodě s plochou 155 000 metrů čtverečních nalézá pracovní uplatnění více než 
1000 zaměstnanců.

Fotografie z výroby nové převodovky

Závod s nově optimalizovanými výrobními linkami má v současnosti maximální kapacitu výroby 3500 převodovek denně, což je o 300 více než před zahájením výroby nové převodovky MQ281. SEAT Componentes kromě nové převodovky vyrábí také převodovky MQ200. Celková roční kapacita výroby je nyní 800 000 převodovek obou typů.

Zdroj médií: seat.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?