Mercedes-Benz GLB: Malé velké SUV

13. 9. 2019 2 min. čtení Aktuality

Automobilka Mercedes propagovala před představením GLB tento vůz jako takový švýcarský nůž. Hlavní roli tedy má hrát praktičnost a univerzalita.

Auto pro 7 osob

Tím hlavním, čím chce GLB zaujmout, je sedmimístný interiér. Pokud jej využijete do plna, do kufru se vejde už jen pár drobností, ale sklopením poslední řady sedadel se dá získat rovná ložná plocha, kam už se leccos vejde. Třetí řada je samozřejmě za příplatek, který u nás dělá něco málo přes 23 tisíc korun.

Také čtěte

Mercedes 35 HP z roku 1901 dostal moderní podobu

V roce 1901 stvořili Wilhlelm Maybach a Paul Daimler vůz Mercedes 35 PS. Tento vůz je považován za první automobil mod…

16. 9. 2019 Aktuality

Z nabídky motorů hrají hlavní roli turbodiesely o obsahu dva litry. Ty jsou dostupné ve variantách výkonu 85, 110 a 140 kW. Pětaosmdesátka pohání jen přední nápravu, u stodesítky si může kupující vybrat a stočtyřicítka bude přenášet výkon na obě vždy. Agregát je spojen s osmistupňovým automatem.

Kdo chce benzín, může sáhnout po třináctistovce původem od Renaultu, která je spárovaná se sedmistupňovým automatem a pohání přední kola. Dvoulitr přenáší svých 165 kW na všechny čtyři kola a verze AMG zvládne stovku za 5,2 sekundy díky síle 225 kW.

Také čtěte

Mercedes odhalil interiér třídy S. Má 5 obrazovek

Po měsících špionážních fotek a pár teaserů Mercedes konečně představil zcela nový interiér třídy S nové generace. Můžeme z…

8. 7. 2020 Aktuality

Volant je z kůže

Už v základu kupující dostane kožený multifunkční volant MBUX infotainment s navigací, LED světla, automatickou klimatizaci, zadní parkovací kameru, základní asistenty a elektricky vyklápěné páté dveře. U nás Mercedes-Benz GLB začíná na 911 130 korunách.

Zdroj médií: mercedes

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?