Koupě parkovací kamery - jaké možnosti nabízejí obchody

4. 3. 2021 12 min. čtení Tipy a rady

V minulosti jste si mysleli, že parkovací kamera je ve specifikaci auta zbytečnost? Nebo vás už při couvání nebaví řídit se zrcátky? Pak nejjednodušší co můžete udělat, je, koupit si dodatečně ke svému autu couvací kameru. Jaké možnosti máte?

Koupě parkovací kamery

Parkovací senzory, ale zároveň i parkovací kamera jsou velkým pomocníkem při couvání. Přestože by člověk neměl zas tolik důvěřovat udávané vzdálenosti, kterou obrazovka zobrazuje. Ne vždy se jedná totiž o skutečné údaje - mohou být zkreslené. Kromě zadní parkovací kamery můžete narazit na tu přední, nebo i univerzální

Couvací kamera se vždy umisťuje na zadní část vozu - ve většině případů doprostřed nad poznávací značku. Tam má možnost zaznamenat široký obraz až 170°. Přeci jen řidiči velkých aut to mají těžší při couvání, a zvláště ti, kteří mají zaslepená zadní okna.

Parkovací kamery v nabídkách e-shopů

Při testování Peugeota Partnera se nám zadní parkovací kamera velmi hodila. Všechno bylo o něco bezpečnější, než se spoléhat pouze na zrcátka.

Kam umístit kameru

Nejčastěji se lidé snaží o to, aby kamera nebyla moc vidět, a tak v případě té přední se montuje například do znaku automobilky nebo co se týká zadní části, tak je to například do nárazníku nebo nad SPZ. Jak správně namontovat takovou kameru si povíme v dalším článku.

S drátem nebo bez drátu

Promýšlením, kam kameru umístit, to samozřejmě nekončí. Dalším důležitým bodem je, jestli chcete obraz promítat bezdrátově, tedy pomocí WiFi připojení anebo zůstat u klasiky, tedy propojení přes kabel.

Kabely ke kamerám do auta v nabídkách e-shopů

Propojení pomocí WiFi signálu se často využívá u velkých užitkových aut, na která se montují poněkud větší kamery - tedy nejedná se o žádnou kosmetickou úpravu, ale o věc, která je vidět. Nicméně nemusíte si zoufat, protože v dnešní době je možné pořídit na bezdrátový přenos i ultra neviditelnou kamerku na váš osobák.

Tu snadno zabudujete, kam chcete a nikdo si ničeho ani nevšimne. Záběr z venku se pak promítá na obrazovku umístěnou ve voze. Montáž bezdrátového připojení kamery zvládne i laik. Stejně tak se k tomuto způsobu přistupuje, když je kabelová montáž ve voze příliš náročná nebo nemožná. Je třeba ale počítat s tím, že WiFi přenos může něco rušit.

Co se týká kabelového propojení, tak si připravte pořádně pevné nervy, protože ne vždy je způsob nainstalování jednoduchý. Ve většině případů se tak přistupuje k tomu, aby takové propojení zajistili pracovníci autoservisu. Počítejte s dalšími finančními náklady za práci automechanika. Nedoporučuje se, aby se do montování pustil laik, protože se kabely musí natáhnout přes celou karoserii až k obrazovce.

LCD monitory a displeje do auta online

Kam se promítá obraz?

Jsou dvě možnosti, buď se vám obraz promítne vždy na obrazovku zabudovaného dotykového displeje do palubní desky. V takovém případě mohou být už z výroby tyto barevné LCD plochy připraveny na pozdější připojení parkovací - couvací kamery.

Druhou možností je dodatečná obrazovka, kterou si v interiéru přiděláte, kam budete potřebovat, ale samozřejmě tak, aby nepřekážela ve výhledu ven.

Výběr v obchodech

V kamenných obchodech, ale i v internetových eshopech, můžete nalézt nespočet couvacích kamer a jejich příslušenství. Pokud stále nevíte, po čem sáhnout, pak není od věci, abyste si přečetli recenze ostatních uživatelů a udělali si seznam kamer, které se vám líbí a samozřejmě zapátrali po výhodách a nevýhodách vybraných kamer. Určitě bychom se ale vyvarovali levným čínským produktům, které lákají na svou nízkou cenu.

Při rozhodování byste měli zohlednit i kvalitu obrazu, formát zobrazení (normální nebo zrcadlový), infračervené zobrazení (hodí se zejména ve tmě a šeru), design kamery a nebo také úhel pohledu.

Zdroj médií: Pixabay
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?