Koncept čínského sporťáku se na Nürburgringu ukázal v nejlepším světle

27. 8. 2019 1 min. čtení Aktuality

Lynk & Co 03 Cyan asi nikomu moc neřekne. Ale je dobře možné, že za nějaký čas se bude toto jméno skloňovat, jako hrozba pro evropské sportovní sedany a hot-hatche.

Lynk & Co 03 Cyan

Čínský sedan

Narovinu je třeba upozornit, že vůz je zatím pouze koncept a není vůbec jisté, jestli se kdy dostane do provozu. Lynk & Co je čínská značka, která se chystá vstoupit i na evropské trhy. Jo a abychom nezapomněli, působí v seriálu WTCR...

Lynk & Co 03 Cyan na okruhu v Německu

Také čtěte

Za levno už nekoupíte. Ojeté vozy začínají zdražovat

Jak se zdá, v době nouzového stavu se ojeté vozy nakupovaly nejlépe. Zejména proto, že konečná cena byla o pár desítek nižší, ne…

25. 6. 2020 Aktuality

A právě závodní zkušenosti byly ve velké míře zúročeny u vozu Lynk & Co 03 Cyan, který má být derivátem právě okruhového speciálu. Jeho přední nápravu pohání dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 528 koní a kroutícím momentem 504 Nm. S těmito parametry zvládá zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy, jeho maximálka je 320 km/h.

Vůz se vydal na Nürburgring, kde zajel čas 7:15,123 sekundy. To ho teoreticky katapultovalo na přední příčku mezi sedany a současně i mezi předokolkami. Bohužel, k uznání rekordu je třeba, aby byl vůz sériově vyráběný, což Lynk & Co 03 Cyan není. Zatím.

Lynk & Co 03 Cyan zatím není sériově vyráběný vůz

Zdroj médií: motor1

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?