Jaké elektromobily nabízí Tesla?

5. 7. 2021 1 min. čtení Elektromobilita Tesla

Doslova kult vyrostl kolem automobilky Tesla. Její elektromobily jsou žádané po celém světě. Jaké to jsou? Přinášíme přehled elektromobilů se značkou Tesla.

Tesla model S

Elektromobily od známých automobilek:

  1. Jaké elektromobily nabízí Tesla? - právě čtete
  2. Elektromobily a hybridy od značky Volkswagen - již brzy

Tesla Model S

"Esko" platí za top model a vlajkovou loď Tesly. Vyniká komfortem i jízdními vlastnostmi. Je to velmi schopný soupeř ve zrychlení z nuly na sto pro prakticky jakýkoliv sériově vyráběný vůz (většině aut bez problémů ujede). V tuhle chvíli začíná Model S na 2 449 900 korunách. Vrcholná varianta Model S Plaid je pak o více jak milion korun dražší. Má ale tři elektromotory, výkon 1020 koní a zrychlí z nuly na sto podle dost pochybného měření automobilky za 2,1 sekundy (v reálu to je o něco málo více).

Tesla Model X

Tohle je vůz spíš pro rodiny s dětmi. Nabídne 5, 6 nebo 7 sedadel. Interiér je krásně vzdušný a prostorný a celý vůz vypadá trochu "nafoukle". Nenechte se ale zmýlit, pořád zrychluje extrémně rychle. I slabší verze umí stovku za 3,9 sekundy. To za 2 729 900 korun v základu, což zahrnuje i solidní dojezd 580 kilometrů a třeba taky 20" kola.

Tesla Model X

Tesla Model 3

Takový chtělo by se až říct "entry level". Nicméně Model 3 je jeden z nejprodávanějších elektromobilů. Kupující dostane totiž opravdu hodně muziky za ne až tak moc peněz. Už od 1 324 900 korun můžete mít nejlevnější Teslu. Pravda, podvozek je malinko tvrdý a uskákaný, ale bohatě to kompenzuje zrychlení z nuly na sto za 5,6 sekundy a dojezd 448 kilometrů.

Tesla Model 3

Zdroj médií: Tesla
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?