Jak vybrat upínací popruhy pro převoz nábytku

23. 11. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Pokud chcete stěhovat nábytek svépomocí, budete ho muset pořádně ukotvit ve voze či na vozíku. Ať už pojedete od prodejce nebo z původního bytu, bez upínacích popruhů se neobejdete. Víte, jaké vám poslouží nejlépe?

Vybíráme autopopruhy

Články na téma převoz nábytku:

  1. Vybíráme autopopruhy - právě čtete
  2. Půjčení vozíku na stěhování
  3. Krátkodobé pojištění nákladu
  4. Na co si dát pozor při převážení nábytku - již brzy
  5. Označení nadměrného nákladu - již brzy
  6. Převoz nábytku svépomocí - již brzy
  7. Přeprava nábytku od prodejce - již brzy

Gumové nebo pevné upínací popruhy

První otázkou, která před vámi bude stát při výběru, se bude týkat materiálu, ze kterého je popruh vyroben. Mezi základní možnosti patří gumové popruhy známé pod názvem gumicuky nebo pevné popruhy, jejichž součástí často bývá ráčna.

Ve většině případů oceníte pevné popruhy, které přichytí převážený nábytek tak, aby se po voze nebo vozíku nepohyboval. Pokud byste ten samý kus nábytku uchytili pomocí gumových popruhů, riskovali byste poškození jak nábytku, tak i vozu.

Gumové popruhy využijete také, ale ve specifických případech. Jedná se hlavně o uchycení dlouhých a úzkých předmětů na střechu vozu. Tam bude lehké pružení hrát s vámi. Ale samozřejmě platí to, že musíte popruh pořádně uchytit a utáhnout.

Jak vybrat upínací popruhy

Při výběru pevných popruhů byste si měli nejdříve ujasnit, pro jaké účely je plánujete používat. Pokud potřebujete pouze jednorázově převézt několik kusů nábytku, budou vám stačit i levnější modely. U těch byste si ale měli dát pozor na sílu koncového drátu. Slabý drát se může ohnout a vyklouznout z úchytů.

V případě, že budete stěhovací popruhy využívat opakovaně, měli byste vybrat kvalitnější produkt. Kromě zmiňovaného koncového drátu byste měli hlídat i kvalitu samotného popruhu. Silný popruh z kvalitního materiálu vám bude spolehlivě sloužit dlouhou dobu a vysoká nosnost umožní převážet téměř jakýkoliv druh nábytku.

Za předané zkušenosti a cenné rady děkujeme manželům Starým. Ti provozují e-shop s nábytkem www.bazarms-hk.cz a zajišťují pro své zákazníky rozvoz rozměrnějšího nábytku (komody, pohovky, křesla a další nábytek) svými vozy.

Zdroj médií: redakce.

Podobné články