Hyundai a Cummins spolupracují na technologii vodíkových palivových článků

4. 10. 2019 1 min. čtení Technologie Hyundai

Někteří odborníci přisuzují budoucí směr vývoje automobilismu k pohonu pomocí palivových článků. Není tedy divu, že se i Hyundai v tomto směru angažuje.

Hyundai a Cummins spolupracují na technologii vodíkových palivových článků

Memorandum mezi Hyundai a Cummins

Společnosti Hyundai Motor Company a Cummins oznámily, že oba globální lídři v oblasti poháněcích ústrojí uzavřeli memorandum o shodě, jehož cílem je vzájemná spolupráce při vyhodnocování příležitostí ohledně společného vývoje a komercializace elektrických pohonů včetně palivových článků.

Nové pohony budou vyvíjeny na základě systémů palivových článků Hyundai a elektrických pohonů Cummins, včetně akumulátorů a řídicí elektroniky. Vývoj se zpočátku zaměří na severoamerický trh s užitkovými vozidly, včetně spolupráce se severoamerickými výrobci užitkových vozidel, kteří projeví zájem o integraci těchto systémů do svých produktů.

Obě společnosti také prozkoumají možnosti vzájemné spolupráce na společném vývoji nové generace systémů palivových článků a také sestaví týmy, které ověří možnosti kooperace v dalších oblastech.

Zdroj médií: hyundai.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články