Banner prodej aut bez bazaru

Desinfekce klimatizace: jak na to a proč to dělat?

26. 8. 2020 2 min. čtení Aktuality

Vozidla vybavená klimatizací ukrývají nebezpečí v podobně množících se bakterií a plísní. Ty pak při spuštění posádka celého vozu vdechuje, což se samozřejmě může negativně podepsat na jejím zdraví.

Dezinfekce klimatizace v automobilu pro správné fungování

Na místě je tedy otázka, zdali tomu lze nějak účinně zabránit. To samozřejmě možné je, a zničení všeho, co žije uvnitř klimatizace, lze dosáhnout hned několika způsoby.  

S dlouhou hadičkou

K pěnovému čističi je vždy přibalena dlouhá hadička, která umožňuje aplikovat desinfekční pěnu až přímo do výparníku, přes odpadovou kondenzační hadici klimatizace. Prostředek lze ale nastříkat i přímo do výdechů uvnitř vozidla. Poté již stačí jen zhruba 15 minut počkat, než pěna zahubí všechny bakterie a plísně a nakonec klimatizaci naplno zapnout. Před celou operací je dobré vyjmout kabinový filtr a po skončení ho nahradit novým.  

Desinfekční sprej

Toto řešení je prosté. Bombičku se sprejem prostě aktivujete a postavíte buď na kobereček ke spolujezdci nebo na loketní opěrku uprostřed vozidla, zapnete vnitřní cirkulaci, dáte klimatizaci na maximum a počkáte venku, dokud se celý sprej nevystříká. Pak necháte klimatizaci ještě asi 15 minut naplno běžet, desinfekční aerosol se dostane do všech zákoutí, zničí většinu škodlivin a máte hotovo. 

Svěřte to profesionálům

Výše uvedené prostředky doporučujeme používat na jaře a na podzim, tedy na začátku a na konci “klimatizačního období”. Jednou za dva roky byste ale měli své auto svěřit profesionálům, kteří klimatizaci zkontrolují, provedou tlakovou zkoušku všech spojů, doplní chladicí médium a nakonec ji vydesinfikují pomocí speciálního přístroje, který produkuje ozon. Ten odstraní vše, co ohrožuje vaše zdraví, stejně tak jako nepříjemný zápach. Ceny těchto služeb začínají na cenách kolem pětistovky. Jedná se však o nejúčinnější formu čištění, která zahubí všechny bakterie a plísně v klimatizačním okruhu.

Zdroj médií: pxhere

Podobné články

Banner tvorba webu pro prodejce aut
Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky. Chcete o nich vědět?