Do srbských restaurací a kaváren můžete usednout po necelých sedmi hodinách jízdy autem. Jak je to však s dálničními poplatky a co vás může nemile překvapit?
Dálniční známka Srbsko - kde ji zakoupit a kolik stojí?
Články na téma dálniční známky v cizině:
- Dálniční známka Rumunsko
- Dálniční známka Holandsko
- Dálniční známka Francie
- Dálniční známka Bulharsko
- Dálniční známka Srbsko - právě čtete
- Ceny dálničních známek a mýtných poplatků
- Švýcarsko v roce 2024: Bude potřeba dálniční známka nebo úhrada mýta?
- Maďarsko v roce 2024: Bude potřeba dálniční známka nebo úhrada mýta?
- Cesta na Slovinsko v roce 2024: Je potřeba mýto nebo dálniční známka?
- Kolik zaplatíte za slovinskou dálniční známku v roce 2024?
Mezi Maďarskem, Bulharskem, Rumunskem, Severní Makedonií, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Černou Horou a Kosovem leží na ploše 88 361 km² vnitrozemský stát střední a jihovýchodní Evropy s názvem Srbská republika. Ne nadarmo se Srbsku říká spojnice mezi východem a západem, v současné době se zde nachází téměř 645 kilometrů dálnic (k roku 2019). V budoucnu to pak má být až 1100 km.
V obci je povolená maximální rychlost 50 km/h, mimo obec zrychlíte na 80 km/h. Na rychlostních silnicích je rychlost povolena na 100 km/h na dálnicích pak můžete jet až 130 km/h.
Vyvracíme mýty: Kvalitní cestovní pojištění nemusí být drahé. V případě potřeby vás ale podrží a uchrání vysokých výdajů. Sjednejte si „cestovko“ online od 16 korun za den s e-bookem zdarma z pohodlí vašeho domova.
Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.
Kalkulačka cestovního pojištění
Dálniční poplatky v Srbsku
Hlavní dálniční tahy vedou ze severu na jih, jelikož se jedná o spojení Maďarska a Chorvatska s Makedonií. Dálnice A1 se svými 590 kilometry vede od Maďarských hranic přes – Horgoš – Subotica – Novi Sad – Inđija – Bělehrad (obchvat) – Niš – Preševo – až do Makedonie. Dálniční známka v Srbsku není. Místo toho jsou vybírány poplatky za průjezd. Tyto poplatky jsou vybírány v mýtných branách a platí se v průměru 4 až 6 EUR za 100 kilometrů.
Pro individuální výpočet mýtného poplatku je na stránkách putevi-srbije.rs připravena kalkulačka, která vám poskytne přehledné rozdělení vozidel do jednotlivých kategorií a ceny. Mýtné poplatky je možné platit buď hotově v místní měně (což jsou srbské dináry, kdy 1 koruna je 4,78 srbských dinárů - ke dni 30. 8. 2022), v eurech, případně kartou, nebo předplacenými palubními jednotkami.
Že je havarijní pojištění zbytečným a předraženým produktem? Už dávno ne! Díky exkluzivní spolupráci Portálu řidiče s pojišťovnou Allianz nyní můžete získat slevu na havarijní pojištění ve výši až 21 %.
Chci výhodné havarijní pojištění
Zdroj médií: Depositphotos, Wikipedie.