Cupra Formentor VZ5 přichází s pětiválcem a parádními parametry

22. 2. 2021 1 min. čtení Aktuality

Současnou motorovou nudu přijela rozbít Cupra Formentor, kterou značka slaví 3. výročí. Tak dlouho totiž Cupra funguje jako samostatná značka a ne jen jako označení sportovněji laděných Seatů.

Cupra Formentor

Existuje názor (a popravdě s ním v redakci dost souhlasíme), že v rámci koncernu VW jsou Španělé těmi posledními, kdo ještě umí udělat trochu nápaditý a líbivý design. Formentor sice na jedné fotce lehoulince připomíná Volvo XC40, na jiné je to díky ostrým, ale nikoliv přímým liniím zase trochu do Mazdy, každopádně jsou jeho tvary vcelku povedené. Zaujmou i propojené zadní svítilny a trochu originálně rozmístěná čtveřice výfukových koncovek.

Teď to nejdůležitější! Tím je pětiválec 2.5 TSI s výkonem 390 koní a točivým momentem 480 N.m. Pět válců zní jako vítané osvěžení, zejména u koncernového auta. Solidní hodnotu má i zrychlení z nuly na sto, které proběhne za 4,2 sekundy. Poháněna budou všechna čtyři kola. Pod 20" disky se pro bezpečné zpomalení ukrývají kotouče s šestipístkovými třmeny Akebono. Formentorů bude vyrobeno 7 000 a cena je zatím jedním velkým otazníkem.

Zdroj médií: Cupra.

Fotogalerie (7 fotek)

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?