PRÁCE 🧰

Autobazary v České republice - výhody vs. nevýhody prodeje aut aneb co je autobazar?

Začneme-li úplně od začátku, pak můžeme říct, že autobazary jsou prodejny aut, která byla již používaná jedním nebo i více majiteli. Tato tzv. ojetá auta mohou mít původ jak v České republice, tak i v zahraničí, odkud je autobazary často vykupují a dováží.

V bazarech je možné najít nejrůznější typy aut. Od malých „nákupních tašek“, přes rodinné vozy až po luxusní limuzíny, pravé sporťáky nebo terénní auta.

Autobazary v ČR

Na jakém principu autobazary fungují? 

Princip fungování autobazarů je nákup a prodej ojetých vozů z České republiky i zahraničí. Nezřídkakdy také autobazary vykupují havarované vozy, které na své náklady opraví a prodají jako ojetý vůz. Kromě toho bazary nabízí i možnost komisního prodeje, který spočívá v tom, že autobazar vystaví auto ve své nabídce a cenu za vůz prodávajícímu zašle až po uskutečnění prodeje auta novému majiteli. Nespornou výhodou nákupu vozu v autobazaru je jeho cena. Ta je oproti pořizovací ceně nových vozů nižší, často se jedná pouze o zlomek původní ceny. Samozřejmě záleží i na stavu auta a počtu najetých kilometrů. V tomto bodě se zároveň skrývá i možný kámen úrazu. Autobazary se snaží prodávat co nejrychleji, proto občas popisují stav vozu jako lepší než ve skutečnosti je. A nový majitel může pravý stav věci odhalit až po pár desítkách nebo stovkách kilometrů při poruše. Pak už nezbývá než sáhnout znovu do kapsy a zaplatit často nemalé peníze servisu. 

Nabídka vozidel v autobazarech je neomezená

Jak poznat férový autobazar? 

Dobré autobazary zařazují do své nabídky pouze kvalitní a prověřená auta. Zároveň vás také otevřeně upozorní na vady, které se na voze nachází. A řekněme si to upřímně, na většině ojetých aut už se nějaká ta chybka najde. Abyste si všechno mohli vyzkoušet na vlastní kůži, dobré autobazary vám nabídnou i možnost projížďky. Oproti tomu nespolehlivé bazary se často snaží vady skrývat, lžou o celkovém stavu automobilu a někdy i stáčí kilometry. Jejich jedinou zbraní tak zůstává cena. 

Kvalitní autobazar nejlépe poznáte podle spokojených klientů a kladných referencí. Pokud plánujete koupi ojetého auta a mezi doporučeními vašich známých, kamarádů i kolegů (kteří si nejlépe před časem nějakou ojetinu také pořídili) se často objevuje jedno jméno, pak byste se tam určitě měli vydat alespoň podívat. 

Jak poznat férový autobazar

Na co si dát pozor při koupi ojetého auta? 

Rozhodně si při koupi ojetého auta dejte pozor na již zmíněný počet najetých kilometrů a technický stav vozu. Prověřte si původ vozidla, aby se nastalo, že si koupíte kradený vůz. Určitě si projděte i další náležitosti v dokumentech vozidla. Také se nezapomeňte prodejce zeptat na to, zda byl vůz někdy v minulosti bouraný. Prozkoumejte důkladně celé auto a na případné nesrovnalosti se nebojte optat. Pokud se v autech moc nevyznáte, uděláte nejlépe, když si s sebou k nákupu vezmete automechanika. A pokud vybraný vůz ve všech zmíněných bodech projde, vyzkoušejte si ho při testovací jízdě. Díky tomu můžete nejen odhalit kdejakou chybu, ale zároveň zjistíte, jak se vám v něm sedí.

Jaký autobazar v ČR hledáte?  

Vybrali jsme pro vás nejlepší autobazary v České republice. Podívat se můžete na tuto nabídku:


9 nejčtenější článků o autobazarech a ojetých vozech 

Na našem portálu jsme o prodeji vozů v autobazarech a ojetých vozech napsali mnoho zajímavých článků. Zde vám přinášíme výčet těch nejúspěšnějších:

  1. Trh s ojetými vozy po koronavirové krizi znovu ožívá
  2. Co udělat a vyměnit na nově koupené ojetině?
  3. Tři tipy na luxusní ojetiny - dvakrát koncern, jednou Japonsko 
  4. Za levno už nekoupíte. Ojeté vozy začínají zdražovat 
  5. České maminky dávají přednost prostorným ojetinám. Polky a Maďarky to mají jinak
  6. Pozor na nákup ojetin online, může to být velké riziko 
  7. Stočený tachometr zákazníkům nevadí, požadují za to jen slevu
  8. Automat v ojetině? Proč ne! Tady jsou čtyři tipy na spolehlivé vozy
  9. Důvody, proč byste neměli otálet s koupí ojetiny 


Nabídka ojetých vozů v prověřených autobazarech

Na našem portálu naleznete nabídku ojetých vozů od prověřených prodejců. V tuto chvíli u nás naleznete: 

Nabídky autobazarů neustále rozšiřujeme. Podívejte se kompletní nabídku ojetých vozidel.

Zobrazit všechna ojetá auta

Potřebujete poradit s výběrem ojetého vozu v autobazaru? Ozvěte se nám a něco vymyslíme

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky nejen na zimu. Chcete o nich vědět?