Volkswagen opustí spalovací motory v Evropě už v roce 2035

29. 6. 2021 1 min. čtení Aktuality

Ještě nějakých 14 let si můžeme kupovat Volkswageny se spalovacími motory. Po roce 2035 to dle slov Klause Zellmera nebude možné.

V souvislosti se stále se zpřísňujícími ekonormami a nastupujícím trendem elektromobilů postupně další a další výrobci automobilů oznamují, že v určitém bodě už budou prodávat jen auta na baterky. Rozhodnutí Volkswagenu nás tak ani příliš neudivuje.

Podle prohlášení šéfa prodejů Klause Zellmera ukončí VW v Evropě prodej vozů se spalováky mezi roky 2033 a 2035. Ve zbytku světa, tedy v USA a v Číně má dojít k podobným krokům později. Celý koncern pak má být COneutrální od roku 2050.

Rok 2035 je ještě dost daleko. Popravdě je docela dobře možné, že do té doby budou skutečně nevýhody elektromobilů potlačeny natolik, že spalováky předčí. Případně se plány ještě změní v závislosti na politickém vedení EU.

Zdroj médií: Volkswagen
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?