Jak nastartovat dieselový Volkswagen Passat po sedmnáctileté odstávce?

7. 9. 2020 1 min. čtení Aktuality Volkswagen

Legendární německé vozy s nesmrtelnými naftovými motory z devadesátých let odvál čas. Moderní komplikované pohonné jednotky jsou sice emisně daleko čistší, ale také mnohem citlivější. A těžko říct, jestli by s nimi bylo možné to, co s tímto Volkswagenem Passat.

Volkswagen Passat

Články na téma startování vozu:

  1. Jak nastartovat dieselový Volkswagen Passat po sedmnáctileté odstávce? - právě čtete
  2. Auto nestartuje - Co v takovém případě dělat?
  3. Startovací sprej: jaké jsou zkušenosti a jak se používá?
  4. Nejčastější příčiny nenastartování auta

Na YouTube kanálu Flexiny se objevilo hodně zajímavé video. Starého Passata z roku 1991 se tam pokouší zprovoznit po sedmnáctileté odstávce šikovný mechanik. Samozřejmě nelze očekávat, že bude vůz po takové době v perfektním stavu. Rez už se do něj pustila a před nějakými pokosy o oživení přišla kontrola a oprava všech brzd.

Auto ale i po takové době chytlo a nastartovalo ochotně. Zdravý zvuk jednoduchého naftového motoru je ubezpečením, že dost možná ještě tenhle dědeček neřekl poslední slovo a po menší generálce by zvládl ještě pár let sloužit. Horší to ale bude asi s úřady, protože s vysokou pravděpodobností už bude vůz dávno vyřazený z evidence a přihlásit ho znovu bude prakticky nemožné.

Zdroj médií: YouTube
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Nerad se v nich hrabe, protože to neumí a vždycky mu nějaký šroubek zbyde.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?