Volkswagen ID.3 má velký problém. Stále není ani zdaleka hotový software

29. 3. 2020 1 min. čtení Aktuality Volkswagen

První elektromobil od Volkswagenu se postupem času stává pro automobilku tak trochu noční můrou. Poté, co bylo jeho uvedení na trh odloženo na léto, to vypadá, že se možná bude muset odložit znovu.

K dokonalosti daleko

Problém je v tom, že Volkswagen pro svůj první automobil na platformě MEB musel vyvinout software úplně od začátku. Jenže, jak už to tak bývá, tak se spěchalo, ale spěchalo se až příliš. Vznikl tedy prakticky nefunkční systém, který má do použitelného nasazení opravdu hodně daleko. Jednotlivé subsystémy spolu nekomunikují, což je samozřejmě dost problém.

Chybějí lidé

Navíc je ve Volkswagenu další problém - personální. Chybějí softwaroví inženýři a programátoři, navíc odchází i šéf IT oddělení Martin Hofmann. Když k tomu přičteme současnou situaci kolem koronaviru, která má dopad prakticky na všechna odvětví průmyslu, dojdeme k tomu, že situace automobilky je opravdu nezáviděníhodná a leckdo už se při slovním spojení "elektromobil Volkswagen" škodolibě pousmívá.

Spojení s Daimlerem?

Řešením by mohla být spolupráce s Daimlerem. Tím by obě strany ušetřily náklady a Volkswagen by možná konečně měl funkční software pro svůj první opravdový elektromobil. Nějaké námluvy prý již proběhly, ale na obzoru je jiná hrozba - BMW! U modré vrtule totiž mají zájem o to samé a tak je otázka, koho si nakonec Daimler vybere. A že by spolupracoval s oběma automobilkami je krajně nepravědpodobné.

Zdroj médií: volkswagen.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?