Subaru přechází na elektromobily

22. 1. 2020 1 min. čtení Aktuality Subaru

Japonská automobilka Subaru chce do roku 2025 uvést na trh svůj první elektromobil. Do roku 2035 pak chce mít elektrifikované všechny modely. Kvůli tomu prohloubila svoji spolupráci s Toyotou.

Už i společnost Subaru podlehla trendu, který aktuálně udává směr automobilového průmyslu a chystá se uvést na trh svůj první elektromobil. K tomuto kroku automobilku přimělo zpřísnění emisních limitů v Evropě i na čínském trhu. Po uvedení prvního elektrického vozu v roce 2025 má automobilka v plánu elektrifikovat 40 % svého portfolia do roku 2030 a v roce 2035 bude nabízet všechny modely výhradně s elektromotory.

subaru

I v případě elektromobilů si chce společnost Subaru zachovat co nejvíce svých charakteristických prvků, díky kterým jsou jí zákazníci věrní. Mezi ně patří hlavně pohon na všechna čtyři kola a maximální bezpečnost vozidel.

Aktuálně Subaru ve spolupráci s Toyotou vyvíjí hybridní verzi svého modelu Crosstrek, který se je v evropské distribuci nabízen pod názvem XV. Tento model podle prohlášení obou automobilek nemá pouze navázat na současně používané technologie, ale také nabídnout optimalizaci, pod kterou bude jasně čitelný podpis automobilky Subaru.

Zdroj médií: subaru.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?