Střešní boxy: který si vybrat?

11. 11. 2019 1 min. čtení Tipy a rady

Balíte se na dovolenou k moři nebo na lyže a zjišťujete, že se vám vše do auta nevejde? Že jsou lyže moc dlouhé? Váš problém by mohl vyřešit střešní box. 

Krom očisty plechových miláčků umějí ve Fáblovce ještě jednu věc. Mají tam totiž solidní zásobu střešních boxů, nebo jak se někdy říká - rakví. Ať už potřebujete nějaký dlouhý v zimě na lyže nebo spíše objemnější na letní dovolenou u moře, vyberete si.

Thule střešní box

Všechny jsou značky Thule, která obecně platí za špičku v tomto oboru. Nosnost takového střešního boxu je někde mezi 60 a 90 kilogramy. A ano, mít tohle na střeše zvedne o něco spotřebu. Na okreskách o litr až dva, na dálnici klidně o třetinu, takže je třeba s tím počítat. Zapůjčení není drahé, na týden vyjde u těch menších boxů na 600 korun, což je velice akceptovatelná částka za zvýšení přepravní kapacity třeba i o 400 litrů. Navíc vám box i namontují na vůz.

Pokud byste si chtěli střešní box pořídit, doporučujeme jej nejdříve vyzkoušet na auto namontovat. U některých aut se totiž může dostat do konfliktu se spojlerem na pátých dveřích. Rovněž je třeba při výběru zvážit, jestli potřebujete, aby se dal otevírat na obě strany nebo vám stačí otevírání jednostranné, které je obvykle levnější. S cenou pak většinou roste i kvalita provedení a použité materiály. Nejlevnější boxy nemají ani výztuhy na dně a spoléhají se na pevnost samotného plastu.

Fotogalerie (4 fotky)

Podobné články