Škoda ukázala své nové malé SUV

8. 1. 2020 1 min. čtení Aktuality Škoda

V rámci koncernu má Škoda za úkol expandovat na Indický trh, který představuje čím dál větší potenciál. 95 % komponent auta, které se zatím jmenuje Vision IN, se má vyrábět právě v Indii.

Oficiální představení se má odehrát pátého února na autosalonu v Dillí a sériová výroba by měla být zahájena ještě letos. Mělo by jít o vůz, který se bude blížit velikostí Kamiqu.

Z Vision IN, jak se bude nové auto jmenovat, zatím máme pouze skici, ačkoliv už i z těch si můžeme udělat představu o přibližné podobě.

Přední kapota bude mít dost mohutnou podobu, ale na první pohled bude jasně rozpoznatelné, jaká značka vůz vyrobila. Robustně bude pojatá i strukturovaná záď, jíž dodá dynamiku zadní spoiler, který vypadá, že dostane jakousi imitaci hliníku.

Škoda Vision IN

Interiér vypadá, že bude pojatý vzdušně, ačkoliv zde bychom čekali asi největší rozdíl mezi konečnou podobou a náčrtem konceptu. Výdechy venitlace však vypadají opravdu zajímavě.

Škoda Vision IN

Platformou pro Vision IN bude MQB A0 IN, jejíž vývoj trval dva roky. Je to základ určený pro levnější vozy koncernu, takže v budoucnu se s ním nepochybně budeme setkávat častěji. Jinak o technice zatím nejsou známé žádné podrobnosti, snad kromě délky, která by měla být kolem 4260 milimetrů.

Zdroj médií: škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články