Ruská Lada utrpěla rozpůlení a opětovné spojení pružinami

19. 10. 2020 1 min. čtení Aktuality Lada

Tuhost karoserie se někdy u aut přeceňuje... Přesně to si očividně myslí ruští borci z kanálu Garage 54. Proto se rozhodli, že udělají naopak auto s karoserií krásně pružnou.

Jestli tyhle týpky trochu znáte, tak víte, že se nebojí vyzkoušet prakticky cokoliv. Poslední obětí jejich pokusů se stala Lada, která byly prachsprostě (ale na ruské poměry až chirurgicky přesně) rozpůlena. Poté byly obě části spojeny kloubem a aby to bylo spojení hezky pružné, tak i pružinami. Jízdní vlastnosti nebyly nijak excelentní, navíc s pasažéry vzadu to očividně dost houpalo...

Pak přišel upgrade směrem k ještě menší tuhosti kastle. Pružiny se z rohů přesunuly doprostřed, k podélné ose vozu. To už bylo trochu moc a zadní polovina měla tendence dělat psí kusy. Výhodou ale bylo, že při zatáčení se měnila geometrie náprav tak, že poloměr otáčení se o hodně zmenšil. Doma to ale rozhodně nezkoušejte!

Zdroj médií: YouTube
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?