🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Rezervace ubytování v Chorvatsku

7. 7. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta do Chorvatska Informace na cestu Ubytování v Chorvatsku

Většina Čechů plánuje svou dovolenou v Chorvatsku s předstihem. Dostatečně dlouho před odjezdem domluví ubytování, naplánuje konkrétní trasu a zařídí i další nezbytnosti. Někteří ale nechávají hledání konkrétního apartmánu či hotelu na poslední chvíli.

Ubytování v Chorvatsku na poslední chvíli

Články na téma vybíráme ubytování v Chorvatsku:

  1. Levné ubytování v Chorvatsku – jak ho sehnat
  2. Jak na levné ubytování v Chorvatsku? Zkuste tyhle tipy
  3. Na ubytování v Chorvatsku můžete letos ušetřit. Poradíme, jak
  4. Ubytování v Chorvatsku – Villa Klaudia
  5. Ubytování v Chorvatsku na poslední chvíli - právě čtete
  6. Ubytování Chorvatsko vs. ubytování Polsko
  7. Srovnání ubytování – Chorvatsko vs. Itálie - již brzy

Vypravili jsme se do Chorvatska během letošního května, abychom zjistili, co všechno se v této malebné zemi za poslední rok změnilo. Zda a případně jakou měrou se zvýšily/snížily ceny a jaké další možné novinky si pro Čechy chorvatská ekonomika připravila.

Aby byla cesta do Chorvatska zajímavější, rozhodli jsme se oproti předešlým rokům v předstihu nedomlouvat ubytování. To znamená, že jsme jeli do Chorvatska tak trochu „na blind“. Nevěděli jsme, kde přesně budeme spát, avšak věřili jsme, že nalezení vhodného přenocování pro nás bude chvilkovou záležitostí.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Chvilka to nebyla

Oproti většině dovolenkářů jsme ale do Chorvatska dorazili až večer, a to konkrétně kolem desáté až jedenácté hodiny večerní. Navíc je již z tohoto článku zřejmé, že oproti původnímu očekávání jsme měli problém s nalezením ubytování na místě.

Booking ani Airbnb v naprosté většině případů nefungují okamžitě, respektive nalezení ubytování během jedné hodiny v podstatě není možné. Tyto platformy jsme tedy rovnou vyloučili a rozhodli jsme se najít ubytování osobně. Většina apartmánů ale byla zavřená a na zvonky neodpovídali, což znamenalo velkou komplikaci, kterou jsme přímo v menším městě nedokázali vyřešit.

Chystáte se do Chorvatska na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Ve větších městech to problém nebude

Nakonec jsme se museli vypravit až do nejbližšího většího města, kde standardně fungují hotelová zařízení, která s okamžitým ubytováním i během nočních hodin počítají. Jsou na to samozřejmě také náležitě připraveni. V dominantní většině případů mají vlastní recepci, která na noční turisty a cestovatele čeká. Pokud se ve městě nebo okolí nekoná větší akce, za kterou by se sjížděl větší počet lidí, neměl by být s okamžitým ubytováním v nějakém z hotelů problém.

Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem do Chorvatska? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání s 20% slevou můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a dostanete navíc dárek v podobě e-booku.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Spočítat cenu pojištění do Chorvatska

Jinak je to ale na menších městech a vesnicích, kde žádná hotelová zařízení nejsou. V takových případech můžeme jednoznačně doporučit, abyste s rezervací ubytování příliš neotáleli, a hlavně jej nenechávali až na poslední chvíli. Respektive ani raději neplánujte, že jej budete hledat přímo na místě, a to zvlášť v nočních hodinách. Tamní provozovatelé ubytovacích zařízení totiž v době obrovské popularity služeb jako Airbnb nebo Booking s podobnými „old school“ cestovateli už ani nepočítají.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Chorvatska? Použijte naši kalkulačku

Pokud ale chcete zažít trošku dobrodružství, může jít pro vás o zpestření, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Jestliže byste neuspěli, vždy má většina lidí možnost přespat v autě. Ovšem pozor, musí se jednat o oficiální kempy. Přespávání mimo tato zařízení je totiž v Chorvatsku zakázané a může vám vynést nemalou pokutu

Zdroj info: numbeo.com, expatistan.com.
Zdroj médií: Redakce.

Podobné články