Tip na výlet: Rabyňská vyhlídka je vhodnou variantou výletu, pokud se vám nechce šlapat kopec na Máj

9. 10. 2020 3 min. čtení Kam na výlet

Stačí nasednout do auta a na vyhlídce budete raz, dva. Nachází se poměrně blízko Slapské přehrady, a tak návštěvu můžete klidně spojit s víkendem v jednom z kempů podél řeky Vltavy.

Rabyňská vyhlídka

Již tradičně vyrážíme z centra Prahy, odkud to je na vyhlídku asi 45 kilometrů. Celou dobu pojedete podél řeky, a tak si můžete užívat výhledy do dálky - tedy kromě řidiče, který má dovoleno se kochat přírodou jen v momentě, kdy bude stát na červené v důsledku oprav silnice.

Je třeba se tedy obrnit trpělivostí, protože na trase jsou tři omezení - pokud do této doby nějaké nepřidali. Nicméně pokud nemáte navigaci nemusíte zoufat, prostě jedete stále po hlavní až do Slapů, které projedete a dostanete se k přehradě - inu stále rovnou za nosem.

Cesta plná výhledů

Mimochodem pokud máte rádi výhledy na řeku odkudkoli, pak po výjezdu z obce Slapy jeďte pomaleji, protože po pár zákrutách na silnici se objevují úseky míst, kde můžete snadno přizastavit a vyfotit si plující loďky a celkově se pokochat panorámaty. Pokud ale ten typ člověka nejste, pak pokračujte dál, na vyhlídku je to už jen kousíček. Čeká vás stoupání do kopce a také se objeví první cedule s poznámkou, jak daleko to ještě je.

Také čtěte

Autem na výlet k Vrátenskému Větráku

Pokud hledáte místo, kde budete opravdu sami, pak byste měli vsadit na návštěvu větrného mlýnu. Sice zde nestrávíte hodiny, ale …

15. 6. 2020 Kam na výlet

Ani se nenadějete a jste tady. Parkovat se dá na levé straně od příjezdu a vejde se sem zhruba 10 aut i motorek. V době mé návštěvy zde bylo více motorek, protože byl jeden z posledních krásných slunečných dnů léta. 

Rabyňská vyhlídka

Po vystoupení z vozu vás asi napadne, že nejlepší cesta, jak se dostat k vyhlídce je přes silnici - ano i ne. Je pravda, že vyhlídka byla nedávno zrekonstruována a nachází se zde i nový bufet, kde si můžete koupit něco k pití a k jídlu. Dále tu je velké množství lavic, kam se dá v klidu posadit a také vyhlídková plošina, ale pozor existují ještě dvě místa, kam můžete popojít a mít tak jiný úhel pohledu na Vltavu - často je lidé neznají, a tak když už jste tady, je škoda nezavítat i na ně.

Ta první se nachází kousek nad bistrem - je vhodné jít po okraji silnice, tak jak určují silniční pravidla, aby vás nic nesrazilo - je známo, že zde lidé nejezdí zrovna nejpomaleji. Nicméně je na čase se po necelých třech minutách chůze rozhlédnout, zda-li něco nejede a přejít silnici do lesa, kde je už vyšlapaná cesta. K vyhlídkovému místu je to ani ne minuta. Jen si dávejte na okraji pozor, kam šlapete, protože nikde není záchranná síť a kameny mohou být kluzké, proto zůstávejte na bezpečné zemi - i tak uvidíte do dálky.

Také čtěte

Na výlet ke Skryjským jezírkům

Tentokrát se na výlet vydáme do Středočeského kraje. Přesněji do údolí Zbirožského potoka. Nedaleko přírodní krásy se nachází ta…

29. 5. 2020 Kam na výlet

Rabyňská vyhlídka

Druhé málo známé vyhlídkové místo se nachází nad parkovištěm a dostanete se tam poměrně snadno. Tentokrát od parkoviště půjdete dál a nebudete přecházet. Za malý moment se před vámi objeví opět vyšlapaná cesta, která je ale lehce do kopce, a tak si máknete, nicméně výhled stojí za to. Po pár minutách chůze se dostanete až ke kamennému srázu.

Až vás to přestane bavit, můžete vyrazit už tam jako každý - tedy k hlavní vyhlídce u bistra. Výhled na Vltavu nikdy neomrzí a navíc za jasného počasí lze dohlédnout opravdu daleko. Stejně tak lze vypozorovat, že se z dálky žene velký deštivý mrak, a tak je čas zvednout kotvy a vyrazit domů.

Zdroj médií: redakce

Fotogalerie (6 fotek)

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?