Půjčení auta na víkend

14. 1. 2021 3 min. čtení Tipy a rady

Půjčit auto na jeden nebo pár dní se hodí pro lidi, kteří sice své auto mají, ale rádi by vyzkoušeli něco nového, případně aby jejich dcera zazářila v luxusním voze, který ji odveze k oltáři. Nebo v opačném případě pro lidi, kteří auto potřebují, ale nemají. Kde tedy půjčit a jaké jsou možnosti?

Půjčení auta na víkend

Články na téma půjčení vozu:

  1. Půjčení auta na víkend - právě čtete
  2. Krátkodobý pronájem auta
  3. Dlouhodobý pronájem auta
  4. Co je to sdílení aut a jak to funguje
  5. Půjčení auta v Anglii
  6. Co si pohlídat při půjčení dodávky - již brzy

V dnešní době je už celkem jednoduché najít si společnost, která půjčuje auta na pár dní. Ostatně internet jich je plný a každá z půjčoven nabízí širokou škálu modelů, které si můžete vybrat. Hlavní je samozřejmě také cena a délka pronájmu. 

Carsharing

Někdy se může jako lepší volbou zdát sdílení automobilu. V tomto případě si můžete pronajmout vůz i na pár desítek minut, kdy se potřebujete přesunout jen z bodu A do bodu B. V cíli auto zanecháte - pokud se tam nachází vyhrazená zóna (to zjistíte v aplikaci). Půjčení a vrácení závisí jen na vás a za přesný čas zaplatíte. Navíc si snadno v příslušné aplikaci vyhledáte, kde se nachází nejbližší vůz k půjčení. Nevýhodou ale je, že musíte vždy myslet na to, abyste auto vrátili do vymezené zóny a nezapomněli ukončit pronájem, protože pokud tak neučiníte, budou vám minuty nabíhat a ty budete muset následně také zaplatit.

Některé společnosti ale zajišťují půjčení vozu od druhé osoby. Tedy, že takový člověk nabídne carsharingové společnosti své auto a čeká, až si jej někdo bude chtít půjčit na pár dní. Mezi takové patří třeba HoppyGo. Společnost si za zprostředkování auta bere provizi.

Krátkodobý pronájem od autopůjčoven

Pokud nechcete tento způsob, pak lze zvolit klasickou autopůjčovnu, kterých na internetu naleznete nespočet. Jako nejlevější na trhu se objevuje například společnost Sixt renting. V nabídce mají jak normální vozy, pak i luxusní auta nebo karavany.

Výhodou krátkodobých zápůjček je to, že si sami můžete říct, kdy auto chcete a na jak dlouho. Chcete se vydat na víkend do Alp? Není problém, prostě si půjčte auto na tři dny a vyrazte za dobrodružstvím. Navíc některé společnosti půjčují vozy třeba právě na jeden den. Ať už se jedná o svatbu, firemní akci nebo důležitou schůzku, na které potřebujete zazářit.

Postup k vytvoření poptávky

První, co musíte udělat, je si vybrat vůz, který si chcete pronajmout. Většina autopůjčoven má na svých stránkách online formulář. Stačí tedy pár kliknutí a máte auto na předem domluvený termín rezervované. Jakmile vyplníte formulář, někdo ze společnosti se vám ozve. 

K uzavření smlouvy budete potřebovat doklady - tedy občanský průkaz, řidičský průkaz a finance, které bude nutné složit na vratnou kauci. Pokud si auto bere právnická osoba, bude muset uvést ještě IČO a kontaktní údaje.

Některé autopůjčovny nabízejí, že vůz přistaví na zadanou adresu, u jiných si pro auto budete muset dojít sami. Ostatně lepší je druhá varianta, protože si auto můžete ještě před podpisem smlouvy pořádně prohlédnout, tedy zaznamenat oděrky a jiné problémy na voze, které by mohly znamenat při vrácení problém, kdyby nebyly zaznamenané v protokolu.

Zdroj médií: Pixabay.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články