Pneu Toyo, vše o značce a kde koupit

2. 2. 2020 8 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat pneu Jakou značku pneumatik Rádce motoristy

Značka Toyo byla založena v roce 1945 a od té doby je symbolem japonské kvality ve výrobě pneumatik. Kromě pneu pro osobní vozy, SUV a dodávky, vyrábí i sportovní a závodní pláště.

Souhrnné informace o značce

Společnost Toyo byla založena v roce 1945 v Japonsku pod názvem Toyo Tire & Rubber Co panem Rikimatsu Tomihisa. Po svém vzniku se věnovala převážně výrobě pneumatik pro nákladní vozy

V roce 1966 vznikla dceřiná společnost v USA. Toyo Tires se tak stalo první japonskou firmou, která v tomto státě působila. Tato pobočka měla zpočátku za úkol skladovat a distribuovat pneumatiky pro nákladní vozy. 

V této době značka Toyo rozšířila výrobu i o pneu pro osobní vozy a od roku 1975 je začala prostřednictvím prodejní sítě nabízet i na americkém trhu. Díky tomuto kroku začal prodej plášťů Toyo výrazně narůstat.

Od 80. let započalo působení firmy Toyo Tires v silničních soutěžích, ve kterých získávala významná ocenění. Díky tomu se značka začala více zaměřovat i na výrobu speciálních produktů pro motosport. Dnes mají pneumatiky Toyo mezi závodníky dobré jméno a jsou jimi vyhledávané.

Nabídka pneumatik značky Toyo

Zajímavosti o značce Toyo

Společnost Toyo přinesla do odvětví řadu novinek. Jednou z nich bylo představení pneumatiky o průměru 18 palců. Do té doby nebyla pneumatika s tímto rozměrem vyráběna. Díky neustálému růstu ráfků pak bylo třeba reagovat na potřeby trhu. V roce 2008 byly pak pod značkou Toyo vyrobeny první pneumatiky s průměry 26 a 28 palců pro potřebu osobních vozů. V následujícím roce pak společnost představila i pneumatiku s průměrem 30 palců.

Firma Toyo sponzoruje různá sportovní odvětví. Kromě motoristického sportu a rallycrossu ji můžete vidět i ve spojení s cyklocrossem a atletikou, kde je partnerem závodů mistrovství světa v atletice.

Proč vybrat Toyo

Společnost Toyo získává zkušenosti a zpětnou vazbu ke svým produktům díky účasti v závodech. Tyto poznatky pak může aplikovat i při vývoji pneumatik pro ostatní uživatele a zdokonalovat výrobu.

Pneumatiky Toyo jsou předmětem testů nezávislých společností i uživatelů. Pojďme se podívat na to, jak obstály v hodnocení.

Pláště Toyo Proxes CF2 s rozměrem 185/65 R15 byly v uživatelském testování ohodnoceny jako uspokojivé. Vykazovaly výbornou spotřebu, ale zklamaly jízdními vlastnosti na mokré vozovce.

Do testování zimní pneumatik, které provedla nezávislá společnost ADAC, byly zařazeny pneumatiky Toyo Observe S944 a to hned ve dvou rozměrech. V kategorii 205/55 R16 skončil vybraný model na desátém místě s uspokojivým hodnocením. Mezi pneumatikami s rozměry 225/50 R17 se gumy Toyo umístily dokonce na sedmém místě. 

Nabídka zimních pneumatik Toyo Observe

Modelové řady pneumatik Toyo

Pod značku Toyo můžete najít pneumatiky pro SUV, sportovní vozy, 4x4, nákladní vozy, dodávky, osobní vozy i závodní auta. Kromě toho vyrábí i speciální pneumatiky nebo pláště pro veterány

Toyo nabízí pneumatiky v několika modelových řadách:

 • Observe
 • Celsius
 • Open Country
 • Snowprox
 • Proxes
 • Nanoenergy
 • Toyo
 • Tranpath

Přednosti plášťů Toyo

 • Inovativní technologie
 • Japonská kvalita

Nevýhody plášťů Toyo

 • Vyšší cena

Videa o pneumatikách Toyo

Zdroj médií: Toyo

Podobné články