Nová Škoda Fabia se poodhaluje. Kufr bude o 50 litrů větší

11. 2. 2021 1 min. čtení Aktuality Škoda

Před nedávnem jsme vám přinesli dost exkluzivní snímky z testování nové generace vozu Škoda Fabia. Snímky, které od nás následně převzala média po celém světě. Nyní automobilka začala pomalu odhalovat podobu nové iterace dnes už legendárního modelu.

Platformou pro fabii bude koncernová MQB-A0. Přinese to hlavně více prostoru v interiéru a nejmodernější bezpečnostní asistenty. Pohony obstarají benzinové motory generace Evo. Základem tak bude 1.0 TSI, u výkonnějších variant se možná dočkáme jedna-pětky.

Design zatím zcela odhalen nebyl, ale silueta střechy se bude postupně svažovat, což vyvolává dynamičtější dojem. Fabie by tak mohla přijít o nálepku auta pro důchodce a nepříliš úspěšné pojišťováky. Ostatně i samotná automobilka uvádí v tiskové zprávě, že vůz bude "ideální pro mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo jako druhý rodinný vůz".

Zdroj médií: Škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články