Nissan ukázal designy židlí pro profesionální hráče videoher

16. 9. 2019 1 min. čtení Aktuality Nissan

V USA existuje National Video Games Day, tedy Národní Den Videoher. A při této příležitosti Nissan představil speciální herní křesla, určená pro profesionální hráče.

Nissan ukázal designy židlí pro profesionální hráče videoher

Židle jsou podobné sedadlům z GTR

Každé z křesel je trochu jiné a zaměřené odlišným způsobem. Vždy je však jasně patrná inspirace sedadly vozů Nissan. Židle podobná sedadlům z GTR je tvořena karbonovou skořepinou a má zabudovanou audiosestavu. Bude patrně patřit k těm tvrdším, protože ji pokrývá očividně tenká vrstva polstrování. Krom karbonu designér využil například i syntetickou kůži a semiš.

Nissan ukázal designy židlí pro profesionální hráče videoher

Nissan Armada se u nás sice neprodává, ale jím inspirované křeslo je zaměřené na pohodlí. Robustní konstrukce v sobě ukrývá systém chlazení/vyhřívání a aby z dlouhého hraní nebolela záda, počítá se i s podporou bederní páteře.

Nissan ukázal designy židlí pro profesionální hráče videoher

Design elektrického Leafu je pak jasně patrný u křesla v modrobílé kombinaci. Materiály jsou samozřejmě eco-friendly a potěší integrovaná podpora pro nohy. Zajímavostí je USB port pro nabíjení nejrůznějších zařízení.

E-sport je v kurzu

Nissan se tímto počinem snaží tak trochu svézt na trendu e-Sportů neboli profesionálního hraní videoher. V tomto velice rychle rostoucím odvětví zábavního průmyslu automobilka dokonce sponzoruje některé profesionální týmy. Je možná trochu škoda, že designy těchto herních křesel zůstanou jen "na papíře", protože kdo jiný by měl navrhovat takové věci lépe než výrobci automobilů, kteří s tím mají dekády zkušeností...

Zdroj médií: nissan.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?