Nová generace Mitsubishi Lancer Evolution je údajně ve vývoji

2. 7. 2019 1 min. čtení Aktuality

Po skončení výroby legendárního sportovního sedanu Lancer Evolution nepřišla žádná náhrada. Nyní se však proslýchá, že je možná ve vývoji.

Nutno podotknout, že jde čistě o spekulace. Aliance Nissan - Renault - Mitsubishi spolu sdílí techniku a pokud by šeptanda byla pravdivá, tak by prý nový (jedenáctý) Lander Evolution měl techniku do značné míry shodnou s Renaultem Megane RS.

Pohon by obstarávalo hybridní ústrojí s výkonem 341 koní, které vyvíjí právě výše zmíněná aliance tří automobilek. Platformou by pak měla být CMF-C/D F4 s pohonem všech kol. Zdroj informací má pocházet z Japonska.

Legendární sportovní sedan Mitsubishi Lancer Evolution

Automobilka Mitsubishi však nedávno tvrdila, že jejím hlavním zájmem je vydělávat peníze výrobou toho, co lidé chtějí. Tedy hlavně SUV a crossoverů, což jsou dnes nejpopulárnější vozy. Uvidíme, třeba se časem dozvíme více nebo tato informace vyšumí do ztracena a o Lancer Evolution XI budeme dál moci jenom snít.

Zdroj médií: flickr
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články