Nové Audi S8 opět kombinuje luxus a brutální výkon. Tentokrát jako hybrid

3. 7. 2019 2 min. čtení Aktuality

Dálniční expres, který nabídne své posádce až nevídané pohodlí a možnost skutečně bleskové přepravy, především po dálnicích. I tak by se možná dala specifikovat nová S8.

Nové Audi S8 - kombinace luxusu a brutálního výkonu

Mild-hybrid se sílou 571 koní

Přichází skoro po dvou od klasické A8. Pohon obstarává benzínový osmiválec 4.0 TSFI, který v kombinaci s elektromotorem dělá z vozu mild-hybrid. Systém při zpomalování rekuperuje elektrickou energii a ukládá ji do baterie, odkud si bere v okamžiku, kdy je to potřeba a pomáhá spalovací jednotce při zrychlování. Celková síla pohonného systému Audi S8 je tak 571 koní a 800 Nm a přenáší se na všechny čtyři kola.

Nové Audi S8 - kombinace luxusu a brutálního výkonu

Podvozek eliminující nežádoucí náklony karoserie

Hybridnímu ústrojí sekunduje aktivní podvozek. Ten umí například přizvednou jednu stranu auta, pokud hrozí náraz z boku a tím zvýšit šance na přežití posádky uvnitř vozu. V zatáčkách pak do značné míry eliminuje nežádoucí náklony karoserie tím, že ji jednoduše nakloní až o tři stupně směrem k vnitřní straně oblouku.

Také čtěte

Čínský Xpeng ukázal svůj elektrický sedan, který je téměř kopií Tesly

V Číne se kopíruje ve velkém. Někdy trochu pokoutně a někdy se za to firma nestydí, ale bere to spíše jako plus. To je případ Xp…

17. 4. 2019 Aktuality

Výška automobilu Audi S8 není nijak velká

Aby byla jízda skutečně plavná, sleduje přední kamera vozovku a díky tomu se systém může připravit na kompenzaci případných nerovností. Navíc, v okamžiku, kdy chce někdo nastoupit a otevře dveře, se podvozek bleskově přizvedne až o 50 mm.

Tmavý interiér vozu Audi S8

Cena nebo dostupnost? Neznámá

Interiér je pak prakticky shodný s klasickou A8. To znamená možnost výběru z nejrůznějších materiálů jak na sedadla, tak na palubní desku a zbytek interiéru. O bezpečnost posádky se samozřejmě starají nejmodernější asistenční systémy. Cena vozu zatím oznámena nebyla, stejně tak ani dostupnost.

Zdroj médií: audi

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?