Bizarní silniční pravidla, se kterými se můžete setkat v zahraničí

23. 6. 2020 4 min. čtení Aktuality

Zatímco v Čechách jsou pravidla jasně daná a ve většině případů dávají také smysl, v zahraničí to už platit nemusí. Na druhou stranu třeba v Americe je tak nějak všechno jinak vůči běžnému životu například v Evropě.

Napadlo by vás se soudit s výrobcem kvůli tomu, že jste dali do mikrovlnky dítě, ale neměli jste? Inu, občas by nebylo na škodu, aby lidé používali tu věc, kterou má každý z nich v hlavě. Přemýšlení občas bolí, ale vyplatí se.

Tentokrát se ale nebudeme zaobírat nesmyslnými žalobami, ale podíváme se na silniční pravidla, se kterými se můžete setkat mimo naši zemi. Možná budete překvapeni, podle čeho se někteří lidé musí řídit, aby nedostali pokutu.

Teď by měli číst zejména ti, kteří svého plechového miláčka nechávají na pospas přírodním živlům a umytí v myččce dostane jednou za rok k narozeninám. Se špinavým autem nesmíte jezdit v Rusku, kde je za to velká pokuta. A pozor nesoudí se jen venkovní vzhled, ale také bordel v interiéru - vše posuzuje policista, podle toho se také odvíjí výše pokuty. Naštěstí, my nejsme v Rusku, že ano? Nicméně, pokud bychom zavítali do San Francisca, tak auto sice můžete mýt kdekoliv, ale nesmíte být ve spodním prádle. Chcete mít při tom na sobě jen plavky? V pořádku, to se jako prádlo nepočítá.

Napadlo by vás střílet z jedoucího auta zvířata? Nás určitě ne, ale pro tyto případy mají v Connecticutu výslovně zakázáno střílet velryby. Nějak nám nejde na rozum, jak by se vůbec člověk na takovou vzdálenost mohl trefit, avšak jen tak by se zákaz ve státě asi nevyskytoval. V Nevadě byste se zase měli pohybovat jen v autě, eventuálně pěšky nebo na kole, protože zvířata na silnicích nejsou povolena - zejména pak velbloudi. Za jízdou na velbloudech si tak zajeďte raději do Egypta.

Ale zpět ještě na chvíli do Ameriky! Jestliže se budete nacházet na Floridě, pak by vás mohlo zaujmout to, kdo - nebo spíše co - stojí u parkovacích hodin. V tomto státě vás pokutují za to, když u parkovacích hodin necháte stát slona nebo aligátora, ale ani za jednoho jste nezaplatili stání. Vážně nikomu nepřijde divné, že člověk "parkuje" se slonem? Asi ne.

Naopak, pokud jste vyhlášeným králem šneků, který se pohybuje na silnicích a raději jede deset kilometrů pod maximální rychlostí, pak rozhodně nejezděte na Aljašku nebo na Havaj. Za pomalou jízdu tu můžete dostat pěknou pokutu. A ještě na chvíli se podíváme do Kentucky. Pokud je žena ozbrojená kvůli sebeobraně, pak musí řídit auto jedině v plavkách. Oblečené ji asi nikdo nepomůže.

Mimochodem víte, jak je to se stopaři? Ti jsou v pohodě. Pokud vás ale zastaví v Minnesotě gorila, pak ji musíte přesvědčit, aby seděla na předním sedadle a nezapomeňte ji připoutat, jinak hrozí opět pokuta. V některých státech je také zakázáno, aby za řidiče - člověka, řídil někdo jiný, například domácí mazlíček.

A jak je to s bizarními pravidly v Evropě? Napadá asi jen to, že ve Slovinsku nesmíte jet na oranžovou, přestože se to v jiných zemích děje docela často. Tady byste ale riskovat neměli, taková jízda je trestná. Pokuta se leckdy pohybuje okolo 200 eur. V zemi galského kohouta zas nesmíte používat sluchátka ani hadsfree, které máte na uchu, a to se netýká jen řidičů, ale také cyklistů. Pokud si cyklista chce zatelefonovat, musí zastavit. Avšak s poslechem hudby má prostě smůlu.

V Itálii se často setkáte s tím, že na vás někdo troubí. Troubí se rádo a často, ale pozor pokud byste někoho chtěli vytrestat problikáváním, tak se nevyhnete pokutě - to je totiž v zemi zakázané. Tak pamatovat - vždy jen troubit, troubo. A pokud vás zde přepadne nával vášně a rádi byste si to rozdali se svou polovičkou v autě, pak si dávejte velký pozor, kde zaparkujete.  Pokud vás někdo načape, tak rozhodně nebude benevolentní. Za sexuální činnost v autě vám hrozí od 3 měsíců do 1 roku vězení. Inu, tak si to šmajchlování raději necháte do hotelu, ne?

V Německu řidiči smí řidit zcela nazí, protože prostor automobilu je jejich privátním prostředím, ale pozor. Pokud takový řidič nemá nazuté boty - ty jsou povinné - v případě nehody se může stát, že mu pojišťovna nic neproplatí, protože prostě neměl boty. Na Kypru je to také jedna velká sranda. Z volantu byste neměli sundávat ruce, ani když si tu druhou chcete opřít o prostřední madlo a začíná se také trestat to, že za volantem jíte a pijete. Takže, kdo má žízeň, musí zastavit.

Zdroj médií: Pixabay.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?